Skorogoszcz przyzwoicie, Starowice remisowo, Olimpia poniżej oczekiwań – podsumowanie 33. kolejki 4. ligi [GALERIA Z MECZU LZS SKOROGOSZCZ – RUCH ZDZIESZOWICE]

0

LZS Starowice Dolne zremisował z ostatnią drużyną stawki, LZS Skorogoszcz po bardzo dobrym meczu przegrał z liderem, a Olimpia Lewin Brzeski nie zdołała zwyciężyć w meczu o podwójną stawkę.

Przegrana przeciwko Ruchowi Zdzieszowice to jedno, a świetna gra LZS-u Skorogoszcz to drugie. Choć podopieczni Marcina Fecia polegli, to i tak postawili gościom ze Zdzieszowic bardzo ciężkie warunki i mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Od samego początku do samego końca nie tylko konsekwentnie się bronili, ale także wyprowadzili kilka całkiem przyzwoitych ataków.

Bramkarz Ruchu, Patryk Sochacki, miał co robić między słupkami. Zdołał jednak zachować czyste konto, a jego koledzy dorzucili do tego dwa gole i wygrali 2-0. Pierwszą bramkę w 38. minucie zdobył Piotr Strzelecki, który wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednego z obrońców Skorogoszczy. Natomiast autorem drugiego gola w 66. minucie został Tomasz Damrat.

Po minionej sobocie LZS Skorogoszcz jest piętnastą drużyną stawki i ma 10 punktów przewagi nad strefą spadkową, czyli o 3 „oczka” mniej niż tydzień temu. To dlatego, że zajmujący najwyższe miejsce w czerwonej strefie GKS Głuchołazy zgarnął walkowerem komplet punktów za mecz przeciwko wycofanej Swornicy Czarnowąsy.

Kolejne 2 punkty do lidera stracił zaś LZS Starowice Dolne. Teraz ma o 12 „oczek mniej niż idący po awans Ruch. Starowiczanie zremisowali z „czerwoną latarnią” ligi, ostatnią niewycofaną drużyną stawki – Pogonią Prudnik. Prudniczanie rozpoczęli rewelacyjnie i już w 6. minucie prowadzili 2-0 po dwóch golach Andrade Fernandesa Marcio.

Starowiczanie musieli więc skupić się głównie na odrabianiu wyniku. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Raul Almeida, a chwilę po zamianie stron wyrównał Kaique. Na tym skończyło się strzelanie i kibice już do końca spotkania nie zobaczyli żadnego gola. Mecz zakończył się dość niespodziewanym remisem 2-2.

Natomiast trzecia ekipa z powiatu brzeskiego, Olimpia Lewin Brzeski, przegrała mecz o podwójną stawkę przeciwko LZS-owi Walce. Spotkanie zakończyło się zasłużonym wynikiem 2-1 dla gości, którzy dominowali przez większą część meczu, a jedynego gola dla lewinian zdobył Leon Gil.

Przegrywając tak ważny mecz Olimpia zamieniła się miejscami z rywalem. Wcześniej to LZS Walce zajmował 20. miejsce, a lewinianie 19. Teraz jest odwrotnie i naszej drużynie będzie ciężko się utrzymać. Wciąż ma szanse, ale 12-punktowa strata do bezpiecznego 16. miejsca może okazać się nie do odrobienia.

Do końca sezonu pozostało już tylko 9 kolejek, a najbliższa zostanie rozegrana w sobotę (22 maja). LZS Skorogoszcz zagra na wyjeździe przeciwko Skalnikowi Gracze (godz. 13.00), Olimpię Lewin Brzeski czeka wizyta w Chróścicach (godz. 17.00), a LZS Starowice Dolne ugości Odrę II Opole (godz. 17.00).