Starowice i Skorogoszcz wygrały! Olimpia spadła na dno tabeli [GALERIE Z MECZÓW SKOROGOSZCZY I OLIMPII]

0

LZS Starowice Dolne i LZS Skorogoszcz wygrały swoje środowe spotkania, co niestety nie udało się Olimpii Lewin Brzeski, która spadła na ostatnie miejsce w tabeli, nie licząc wycofanej z rozgrywek Swornicy Czarnowąsy.

Najlepiej spisał się LZS Starowice Dolne, co w zasadzie stało się już tradycją wśród czwartoligowców z powiatu brzeskiego. Starowiczanie urządzili w Kędzierzynie-Koźlu niezłą demolkę i wygrali z miejscowym Chemikiem aż 6-0!

Trzy gole zdobyli w pierwszej połowie, a trzy pozostałe w drugiej. Najczęściej na listę strzelców wpisywał się Marcin Ściański, który do bramki trafił dwukrotnie. Po jednym golu dołożyli też Grzegorz Wąsek, Bartłomiej Rakowski, Maciej Raś i Leszek Nowosielski.

W ten sposób podopieczni Jakuba Reila, którzy są wiceliderem 4. ligi, utrzymali 10-punktową przewagę nad trzecim Po-Ra-Wiem Większyce i wciąż tracą 12 „oczek” do pierwszego Ruchu Zdzieszowice. Do końca sezonu pozostało im jeszcze siedem spotkań.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu bardzo cenny komplet punktów zgarnął LZS Skorogoszcz. Drużyna z gminy Lewin Brzeski grali przeciwko znajdującemu się w strefie spadkowej Startowi Namysłów. Choć mogli zdobyć więcej goli i wcześniej zamknąć temat, to przez swoją nieskuteczność musieli bronić wyniku.

Mecz rozstrzygnęły dwa kwadranse pierwszej połowy. W 15. minucie bramkarza gości pokonał Jarosław Witkowski, który powtórzył to również w 33. minucie. Skorogoszcz prowadził więc 2-0, ale tuż przed przerwą „bramkę do szatni” zdobył Paweł Sarnowski i było już 2-1. Taki wynik utrzymał się już do końca meczu.

– Wiedziałem, że będzie ciężko. Start Namysłów to młody i charakterny zespół, który nie zdobywa punktów, bo zdarzają mu się błędy. Moje przypuszczenia sprawdziły się, nie było łatwo – mówił Marcin Feć, trener LZS-u Skorogoszcz. – Z drugiej strony w pierwszej połowie mieliśmy tyle sytuacji, że już wtedy mogliśmy zakończyć ten mecz. Dostaliśmy gola kontaktowego, ładnego z resztą, później nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Brakowało kropki na „i”, ale i tak jesteśmy zadowoleni.

Jedyną naszą drużyną, która w miniony weekend przegrała, była Olimpia Lewin Brzeski. Drużna Marcina Raczkowskiego gościła Unię Kolonowskie, ale nie udało jej się wydrzeć nawet punktu. Goście do przerwy prowadzili 1-0, a w drugiej połowie dorzucili jeszcze trzy bramki i zwyciężyli 4-0.

Porażka pogorszyła sytuację Olimpii w tabeli. Pogoń Prudnik, która dość niespodziewanie pokonała Victorię Chróścice 6-2, zepchnęła lewinian na ostatnie miejsce stawki, oczywiście nie licząc wycofanej Swornicy Czarnowąsy. Choć strata Olimpii do bezpiecznego 16. miejsca nie zwiększyła się i wciąż wynosi 11 punktów, to jej spadek coraz bardziej wydaje się być przesądzony.

Kolejne mecze nasi czwartoligowcy rozegrają w najbliższą sobotę, czyli 29 maja. O godz. 13.30 rozpocznie się mecz GKS Głuchołazy – Olimpia Lewin Brzeski, a o godz. 17.00 LZS Starowice Dolne – Polonia Głubczyce i OKS Olesno – LZS Skorogoszcz.

WYNIKI 35. KOLEJKI 4. LIGI:

Chemik Kędzierzyn-Koźle – LZS Starowice Dolne 0-6 (0-3)

Bramki: 2 Marcin Ściański, Grzegorz Wąsek, Bartłomiej Rakowski, Maciej Raś, Leszek Nowosielski.

Starowice: Fesser (83. Migoń) – M. Raś, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski, Wąsek (67. Jorge Filipe), Horański, Pawlus (13. Raul Almeida), Kaique (65. K. Raś), Ściański, Nowosielski. Trener: Jakub Reil.

Żółta kartka: Raul Almeida.

Sędziował: Maciej Krzyżowski (Katowice).

LZS Skorogoszcz – Start Namysłów 2-1 (2-1)

Bramki: 2 Jarosław Witkowski.

Skorogoszcz: Lach – Chorążeczewski, Klimczak, Janeczek, Grabas – P. Tramsz, K. Tramsz, Aniszewski (65. Kozłowski), Chruściel, Witkowski, Wrzeciono (80. S. Tramsz). Trener: Marcin Feć.

Sędziował: Łukasz Sowada (Opole).

Olimpia Lewin Brzeski – Unia Krapkowice 0-4

Olimpia: Arkadiusz – Pierzga, Fabiszewski (79. Taracinski), Witkowski, Moczko, M. Mendak (79. Gil), Jankowski, Dykus (54. Węgłowski), P. Mendak (66. Kucharski), Nesterów (66. Kmiecik), Matheus. Trener: Marcin Raczkowski.