Starowice i Olimpia przegrały, a Skorogoszcz triumfował bez wychodzenia na murawę – podsumowanie 37. kolejki 4. ligi

0

Rzadko zdarzają się kolejki, w których nie punktuje ani jedna nasza drużyna, która wyszła na boisko. Taka właśnie była 37. odsłona bieżącego sezonu 4. ligi, w której LZS Starowice Dolne i Olimpia Lewin Brzeski przegrały. Natomiast LZS Skorogoszcz zgarnął komplet punktów walkowerem.

Porażka Olimpii nikogo nie powinna dziwić, w końcu podopieczni Marcina Raczkowskiego gościli lidera, który do tej pory wygrał 89% swoich meczów. Ruch Zdzieszowice triumfował w 33 meczach, w 4 zremisował, a przegrał tylko jeden, przeciwko LZS-owi Starowice Dolne.

Tak więc lewinianie zostali przyparci do ściany i niewiele mogli zrobić. Ruch ich zdominował, co w pierwszej połowie udokumentował trzema trafieniami. Po przerwie kibice zobaczyli pięć kolejnych goli, w tym dwa autorstwa piłkarzy Olimpii. Honor gospodarzy uratowali Przemysław Pierzga i Bartosz Nesterów, a Ruch wygrał 6-2.

Nie popisała się też druga z naszych drużyn, która zamiast zdobyć setną bramkę w sezonie straciła trzydziestą pierwszą i trzydziestą drugą. Tym samym zanotowała dziesiątą stratę punktów w sezonie, w tym czwartą porażkę. Starowiczanie polegli w Strzelcach Opolskich.

Miejscowy Piast rozprawił się z ekipą Jakuba Reila już w pierwszej połowie i to tuż przed zejściem do szatni. W 45. minucie prowadzenie strzelczanom dał Piotr Buchalik, a w drugiej minucie doliczonego czasu wynik zamknął Beniamin Glinka. LZS Starowice Dolne nie zdołał już odrobić straty.

Jednak porażka nie kosztowała starowiczan utraty pozycji wicelidera. Jedyne, co stracili, to punkt przewagi nad trzecim Agroplonem Głuszyna [obecnie 11 punktów – przyp. red.], a ich strata do prowadzącego Ruchu Zdzieszowice to już nie 12, ale 15 „oczek”. Gorszą sytuację ma Olimpia, która jest ostatnią niewycofaną drużyną w stawce, a do wyprzedzającego ją LZS-u Walce traci już 6 punktów. Wciąż ma matematyczne szanse na utrzymanie, ale realnie sprawa jest już przesądzona.

Z kolei LZS Skorogoszcz, który pauzował, nie zapunktował na boisku, ale zdobył komplet „oczek” poza nim. Piłkarze nie musieli nawet wychodzić z domów, żeby zainkasować 3 punkty za zaplanowany na środę mecz przeciwko Swornicy Czarnowąsy. Teraz drużyna ma 11 punktów przewagi nad strefą spadkową i dużo wskazuje na to, że utrzyma się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Opolszczyzny.

Do końca rywalizacji w 4. lidze pozostało już tylko pięć kolejek. Najbliższa z nich odbędzie się w sobotę (5 czerwca) i zagrają w niej wszystkie trzy drużyny z powiatu brzeskiego. O godz. 13.00 LZS Starowice Dolne ugości Agroplon Głuszyna, a Olimpia Lewin Brzeski zagra w Graczach. Natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się mecz LZS Skorogoszcz – Fortuna Głogówek.