Marcel Resiak z brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo

0

Zawodnik trenuje judo w Akademia Sztuk Walki UKS Sakura ze Skarbimierza-Osiedle w sekcji judo i sumo od roku 2012. Jako reprezentant swojego klubu wystąpił w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo w wadze do -50kg, które odbyły się podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Łódzkie 2021”. Marcel wywalczył w zawodach brąz.

Mistrzostwa te odbyły się w piątek i sobotę (25-26.06)0 w hotelu Doubletree by Hilton w Łodzi. Zrealizowano je w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Łódzkie 2021”. Ogółem na tamtejszych matach wystartowało ponad 300 reprezentantów województw z całej Polski, którzy walczyli o najwyższe krajowe laury w tej kategorii wiekowej.

Brązowy medal wywalczył Marcel Resiak, który jest zawodnikiem Akademii Sztuk Walki UKS Sakura ze Skarbimierza-Osiedle w sekcji judo i sumo. Zdobyty medal jest dotychczasowym największym osiągnięciem zawodnika. Dodajmy, że jest tym bardziej cenny, bo Marcel jest jeszcze młodzikiem – tj. należy do młodszej grupy wiekowej. Oznacza to, że Marcel zdobywając najpierw kwalifikację do zawodów, a potem zdobywając medal wykorzystał swoją wielką szansę.

Godziny poświęcone na treningach, wylany pot, zostawione „serce” na macie, doskonalenie samego siebie, trzymanie odpowiedniej samodyscypliny, diety i przestrzeganie zasad, które zna każdy sportowiec, to wszystko przyczyniło się do tego, aby osiągnąć sukces i spełniać swoje marzenia. Gratulacje!!! – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie na facebooku Akademii Sztuk Walki UKS „SAKURA” sekcja Judo i Sumo.

Dodajmy, że w tym roku przed Marcelem Resiakiem jeszcze jeden ważny start, tj. Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec roku.

W łódzkich zawodach wystartował także drugi wychowanek „Sakury” ze Skarbimierza-Osiedle. Mowa o Piotrze Chwistku, który walczył w wadze do -66kg.

– Po pierwszej przegranej walce w strefie eliminacji niestety Piotr odpadł z dalszych walk i dalsze walki o medale mógł tylko już oglądać z trybun. Mimo nieudanego startu gratulujemy Piotrowi Chwistkowi zaangażowania w treningach i serca jakie wkłada w doskonalenie samego siebie. Wiemy, że przyjdzie jeszcze odpowiedni czas, aby sięgnąć po medal Mistrzostw Polski i stanąć na podium. – czytamy dalej na facebooku Akademii Sztuk Walki UKS „Sakura”.

Zainteresowani mogą zobaczyć walki z maty 1. Drugiego dnia zawodów oraz walkę finałową – zwycięską dla Marcela Resiaka, w serwisie YouTube: (czas: 4:48:08 – 4:52:58)

(czas: 4:48:08 – 4:52:58)