Kolarze „Ziemi Brzeskiej” wzięli udział w wyścigu dookoła Południowej Burgundii. Młodsi zawodnicy rywalizowali na krajowym podwórku

0
fot. OZK / Szosowa Kadra Opolszczyzny Juniorów

Najlepsi kolarscy juniorzy z Opolszczyzny zmierzyli się z zawodnikami z całej Europy, zdobywając ogromne doświadczenie. Zawody we Francji odbył się w dniach 16-18 lipca. W szosowej kadrze Opolszczyzny znaleźli się zawodnicy reprezentujący kluby: LMGKK Ziemia Brzeska, Ziemia Opolska Opole, Stobrawa Kluczbork i LUKS Respondek Żyrowa.


Udział w etapowym wyścigu dookoła Południowej Burgundii wzięli: Emanuel Drebschok, Bartosz Wojdyła, Łukasz Ciecior, Lukas Gisa, Adrian Orjan-Szpak i Tomasz Szulski.

Młodszych kolarzy z klubu Ziemia Brzeska nie zabrakło także na linii startu Mistrzostw Województwa Opolskiego Młodzików o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Ten wyścig odbył się 24. lipca w Białej i wystartowali w nim młodzicy.

W kategorii dziewcząt rocznik 2011-2012 świetnie spisała się Lena Łysanowicz  zajmując 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 1. miejsce w województwie opolskim, a kolejno za nią na linię mety dojechały: Ania Wojdyła (3. miejsce ogólnie i 2. miejsce w województwie)  oraz Hania Wojdyła (4. miejsce ogólnie i 3. miejsce w województwie).

 W kategorii chłopców rocznik 2011-2012 najlepiej z brzeskiej ekipy pojechał Łukasz Tokarczyk, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 1. miejsce w województwie opolskim.

Dodajmy, że organizatorami i głównymi sponsorami mistrzostw wojewódzkich byli: White MTB Team Biała, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Opolski Związek Kolarski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białej.