4. liga. LZS Skorogoszcz przegrał o podwójną stawkę, za to LZS Starowice nie zawiódł [PODSUMOWANIE 4. KOLEJKI]

0

LZS Skorogoszcz uległ Chemikowi Kędzierzyn-Koźle i przegrał mecz o podwójnym ciężarze gatunkowym. Czwarta kolejka nie była jednak tak fatalna w wykonaniu naszych zespołów, jak trzecia, bowiem LZS Starowice Dolne ograł Piasta Strzelce Opolskie.

To był mecz z podtekstem, który warto było wygrać, w dodatku spotkanie mogło pomóc drużynie zdobyć pierwszy w sezonie punkt i odbić się od dna tabeli. LZS Skorogoszcz jest przecież jedyną w stawce, w której rubryczce z punktami widnieje okrągłe 0. Nie udało się i tym razem, a Chemik był zwyczajnie lepszy.

Do przerwy było 0-0, a bramki zaczęły padać dopiero w drugiej połowie. Wynik otworzyli gospodarze, czyli piłkarze reprezentujący Kędzierzyn-Koźle. Od 53. minuty prowadzili 1-0, ale 10 minut później z rzutu karnego wyrównał Kamil Klimczak.

Remis otrzymał się jeszcze krócej, bo 7 minut. Po tym czasie Chemik znów wyszedł na prowadzenie, a w 81. minucie podwyższył na 3-1. W końcówce na 3-2 strzelił jeszcze Szymon Wrzeciono, ale bramka kontaktowa zdała się na nic. LZS Skorogoszcz przegrał trzeci mecz z rzędu i pozostał na ostatnim miejscu w tabeli.

W weselszych nastrojach boisko opuszczali starowiczanie, a w szczególności Jakub Horański i Michał Koc, czyli strzelcy goli przeciwko Piastowi Strzelce Opolskie. Drużyna spod Grodkowa wygrała u siebie 2-1, dzięki czemu wspięła się z 8. na 6. miejsce. Obecnie jej strata do prowadzącej Polonii Nysa to 5 punktów.

Oprócz tych dwóch meczów w sobotę rozegrano też siedem innych: Małapanew Ozimek – MKS Gogolin (5-0), OKS Olesno – TOR Dobrzeń Wielki (2-3), Skalnik Gracze – LZS Piotrówka (1-2), Odra II Opole – Unia Krapkowice (1-0), Victoria Chróścice – Polonia Nysa (0-1), Fortuna Głogówek – Polonia Głubczyce (0-0) oraz Po-Ra-Wie Większyce – Agroplon Głuszyna (0-0).

Kolejne spotkania z udziałem naszych drużyn zobaczymy już w najbliższą sobotę (4 września). LZS Skorogoszcz ugości Po-Ra-Wie Większyce (godz. 17.00), a LZS Starowice Dolne zagra w Głubczycach (godz. 16.30).

WYNIKI 4. KOLEJKI 4. LIGI (28 SIERPNIA 2021):

LZS Starowice Dolne – Piast Strzelce Opolskie 2-1 (1-0)

Bramki: Jakub Horański, Michał Koc.

Starowice: Fesser – Kowalczyk, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski – Pawlus (85. Raul), Horański, Nowosielski, Kaique (60. Setla), M. Raś (60. Ściański) – Koc (75. Dłutowski). Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: Kowalczyk.

Sędziował: Łukasz Sowada (Opole).

Chemik Kędzierzyn-Koźle – LZS Skorogoszcz 3-2 (0-0)

Bramki: 1-0 Tkaczyk – 53., 1-1 Kamil Klimczak – 63. (karny), 2-1 Dąbrowski – 70., 3-1 Tkaczyk – 81., 3-2 Szymon Wrzeciono – 90.

Skorogoszcz: Wieszołek – Janeczek, Klimczak, Ogórek, Wodniok – Aniszewski (80. Wrzeciono), Suchan (60. S. Tramsz), K. Tramsz, Chruściel, Grabas (80. Kozłowski) – Witkowski. Trener: Marcin Feć.

Żółte kartki: Kozłowski, Wrzeciono.

Czerwona kartka: 65. Witkowski.

Sędziował: Maciej Krzyżowski (Nysa).

Małapanew Ozimek – MKS Gogolin 5-0

OKS Olesno – TOR Dobrzeń Wielki 2-3

Skalnik Gracze – LZS Piotrówka 1-2

Odra II Opole – Unia Krapkowice 1-0