Klasa okręgowa. Skarbimierz i Olimpia mają już po dwa zwycięstwa. Kogo tym razem ograły nasze drużyny? [PODSUMOWANIE 4. KOLEJKI]

0

Olimpia Lewin Brzeski i KS Skarbimierz wygrały drugi raz w sezonie. Lewinianie pokonali Motor Praszka 1-0, a KS zwyciężył nad Żubrami Smarchowice 2-0. Co jeszcze wydarzyło się w 4. kolejce klasy okręgowej gr. I?

W 39. minucie Matheus Pereira otworzył i jednocześnie zamknął wynik meczu Motor Praszka – Olimpia Lewin Brzeski. W pierwszej połowie była to jedyna rzecz godna odnotowania w protokole meczowym.

Po przerwie Kamil Kozak i Tomasz Witkowski dostali też po jednej żółtej kartce, a Bartosz Mazepa otrzymał je dwie, przez co w 90. minucie musiał opuścić boisko. Doszło też do kilku zmian, ale rezultat pozostał ten sam – Olimpia wygrała 1-0.

O wiele więcej działo się w Skarbimierzu, gdzie nasz beniaminek ugościł Żubry Smarchowice Śląskie. W 10. i 81. minucie do bramki przyjezdnych trafił Sebastian Kowalik, a do tego zespół pierwszy raz w sezonie zachował czyste konto. Dzięki temu wygrał 2-0.

Szczególną uwagę przyciąga aż 12 żółtych kartek, z czego 4 z nich dostało tylko dwóch piłkarzy, a oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. W 73. minucie z boiska wyleciał Kacper Ciąglewicz (Skarbimierz), a w doliczonym czasie gry Łukasz Doliński (Żubry).

– Żubry wysoko zawiesiły nam poprzeczkę, dlatego mecz był bardzo ciężki. Nasza obrona stanęła jednak na wysokości zadania i zachowała czyste konto – mówił Dawid Krukowski, piłkarz KS-u Skarbimierz. – Należy też pochwalić naszego bramkarza, Mariusza Sikorskiego, który niejednokrotnie ratował zespół przed utratą gola. A dlaczego sędzia pokazał tyle kartek? Dopiero uczymy się tej ciężkiej dla nas ligi, więc czasami lepiej kogoś sfaulować niż dopuścić do zdobycia gola.

Oprócz tych dwóch meczów, rozegrano też siedem innych: LZS Ligota Turawska – 1. FC Chronstau-Chrząstowice (5-1), Start Namysłów – Start Jełowa (0-3), Śląsk Łubniany – LZS Kuniów (5-0), Naprzód Jemielnica – Iprime Bogacica (2-6), LZS Mechnice – Piomar Tarnów-Przywory (6-3), Orzeł Źlinice – Rajfel Krasiejów (4-4) oraz Unia Kolonowskie – Sokoły Bierdzany (3-1).

W najbliższej kolejce, która odbędzie się w sobotę (4 września) o godz. 16.30, Olimpia Lewin Brzeski ugości LZS Ligota Turawska, a KS Skarbimierz zagra w Krasiejowie przeciwko tamtejszemu Rajfelowi.

Olimpia to obecnie szósta ekipa stawki, a KS zajmuje 8. miejsce. Oba zespoły mają po 7 punktów i tracą ich 5 do Startu Jełowa (2.) oraz Iprime Bogacica (1.), które nie straciły jeszcze żadnego „oczka”.

WYNIKI 4. KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ GR. I (28-29 SIERPNIA 2021):

KS Skarbimierz – Żubry Smarchowice Śląskie 2-0
Bramki: 2 Sebastian Kowalik.

Motor Praszka – Olimpia Lewin Brzeski 0-1
Bramka: Matheus Pereira.

LZS Ligota Turawska – 1. FC Chronstau-Chrząstowice 5-1

Start Namysłów – Start Jełowa 0-3

Śląsk Łubniany – LZS Kuniów 5-0