4. liga. Starowice awansowały o cztery miejsca, Skorogoszcz wciąż ostatni [PODSUMOWANIE 8. KOLEJKI]

0
LZS Starowice Dolne pokonał Agroplon Głuszyna i awansował z 10. na 6. miejsce

Z 10. na 6. miejsce awansował LZS Starowice Dolne po 8. kolejce 4. ligi. Podopieczni Jakuba Reila pokonali bowiem Agroplon Głuszyna. LZS Skorogoszcz przegrał natomiast w Głogówku 0-2.

Starowiczanie prowadzili już od 5. minuty, a udane otwarcie spotkania swoim golem zapewnił im Jakub Horański. Jednak wynik 1-0 utrzymał się tylko przez pół godziny, a po tym czasie goście z Głuszyny wyrównali. Do przerwy rezultat się nie zmienił.

Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 63. minuty. Wtedy to gola na wagę triumfu zdobył Kaique. LZS Starowice Dolne pokonał Agroplon 2-1 i dzięki temu awansował z 10. na 6. miejsce. Teraz do podium traci tylko 3 punkty, ale do lidera już 9.

O wiele gorsza jest sytuacja LZS-u Skorogoszcz, który coraz mocniej osiada na dnie tabeli. Tym razem przegrał w Głogówku z tamtejszą Fortuną. Gospodarze wbili swoim gościom dwa gole – po jednym w 25. i 70. minucie. To zapewniło im triumf nad najniżej notowaną drużyną trwającego sezonu 4. ligi.

Oprócz tych dwóch meczów, w 8. kolejce odbyło się też siedem innych: Skalnik Gracze – Ruch Zdzieszowice (1-2), Małapanew Ozimek – Polonia Nysa (0-3), Victoria Chróścice – Chemik Kędzierzyn-Koźle (2-3), OKS Olesno – LZS Piotrówka (2-1), Odra II Opole – Polonia Głubczyce (0-1), Unia Krapkowice – Piast Strzelce Opolskie (2-1) oraz TOR Dobrzeń Wielki – MKS Gogolin (3-3).

Kolejną odsłonę 4. ligi zobaczymy w najbliższą sobotę (25 września), a 9. kolejkę otworzą derby powiatu brzeskiego. Mecz LZS Skorogoszcz – LZS Starowice Dolne rozpocznie się o godz. 13.00 i zmierzą się w zespoły z dwóch różnych biegunów tabeli.

Na godz. 16.00 zaplanowano natomiast pojedynki: Piast Strzelce Opolskie – TOR Dobrzeń Wielki, Polonia Głubczyce – Unia Krapkowice, LZS Piotrówka – Odra II Opole, Polonia Nysa – OKS Olesno, Agroplon Głuszyna – Małapanew Ozimek, Ruch Zdzieszowice – Fortuna Głogówek, Chemik Kędzierzyn-Koźle – Skalnik Gracze oraz Po-Ra-Wie Większyce – Victoria Chróścice.