„Sreberka z Piątki” zagrały w Otwartych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Koszykówce Dziewcząt 3×3

0

W dniach 13.09-15.09 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Koszykówce Dziewcząt 3×3 BASKET 1.0 w Gdańsku. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu w składzie: Angel Kibanda – kpt. zespołu, Maja Zielińska, Nela Salak i Hanna Jarząb (trenerki zespołu – Ewa Jarząb i Małgorzata Kubiak) zdobyły srebrny medal w tym turnieju, pokonując w drodze do finału reprezentantki województwa wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W ostatnim, najważniejszym dniu walki o I miejsce, zawodniczki z Brzegu uległy zespołowi z woj. pomorskiego, z którym w półfinałach wygrały znacząco. Mimo jednej porażki zaprezentowały prawdziwą walkę, umiejętności koszykarskie i współpracę koleżeńską na parkiecie.