4. liga. Skorogoszcz zremisował wygrany mecz, a Starowicom nie dopisały końcówki [PODSUMOWANIE 10. KOLEJKI]

0
Choć LZS Skorogoszcz prowadził do przerwy 3-0, zremisował z Małapanwią Ozimek 3-3

LZS Starowice Dolne to po dziesięciu kolejkach siódma ekipa 4. ligi opolskiej. Drugi reprezentant powiatu brzeskiego, LZS Skorogoszcz, wciąż zamyka stawkę, ale w ostatniej kolejce zdobył swój czwarty punkt. Co wydarzyło się w 10. kolejce?

Po dwóch golach Jarosława Witkowskiego i jednym Kamila Klimczaka LZS Skorogoszcz prowadził do przerwy 3-0. Mecz wydawał się już rozstrzygnięty i właśnie w tym tkwił problem. Tuż po przerwie Małapanew Ozimek wbiła swoim gościom gola na 1-3, ale nie pozbawiła ich kontroli nad meczem.

Jednak w 70. minucie ozimska drużyna doprowadziła do rezultatu 2-3, co poskutkowało nerwowością po stronie jej walczącego o utrzymanie rywala. W 4. minucie doliczonego czasu gry Małapanew pogrzebała nadzieje Skorogoszczy na drugie w sezonie i jakże cenne zwycięstwo. Adam Słowik ustalił wynik na 3-3.

– Straciliśmy dwa punkty, bo mogliśmy zdobyć trzy, a zdobyliśmy jeden. Jeszcze przed meczem remis wydawał się wynikiem, który nas usatysfakcjonuje, ale jako że prowadziliśmy do przerwy 3-0, to bardziej ucieszyłaby nas wygrana – mówił Kamil Tramsz, kapitan LZS-u Skorogoszcz. – Jesteśmy rozczarowani, zresztą nie pierwszy raz. Często rozgrywamy dobrą pierwszą połowę, a w drugiej prezentujemy się słabiej. Przy stanie 3-2 mogliśmy zadać decydujący cios, ale nie wykorzystaliśmy tej okazji, za co zostaliśmy ukarani w końcówce.

Interesujący mecz odbył się także w Starowicach Dolnych, gdzie miejscowy LZS ugościł Ruch Zdzieszowice. Gospodarze mogli prowadzić już w 2. minucie, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Później mieli jeszcze dwie dobre okazje, które również zaprzepaścili. Ruch odpowiedział im pojedynczym atakiem.

Choć w trakcie meczu faworytem był LZS Starowice Dolne, to zdzieszowiczanie otworzyli wynik. W 45. minucie rzut karny dał im prowadzenie 1-0 do przerwy. W drugiej połowie wyrównał Leszek Nowosielski i starowiczanie znów mogli walczyć o 3 punkty. Niestety, dobrze wykonany rzut wolny sprawił, że w 90. minucie Ruch zapewnił sobie triumf 2-1 na trudnym terenie.

Kolejne czwartoligowe pojedynki kibice zobaczą w następny weekend. W sobotę (9 października) odbędą się mecze: Po-Ra-Wie Większyce – Fortuna Głogówek (godz. 11.00), Polonia Głubczyce – MKS Gogolin (godz. 15.00), LZS Piotrówka – TOR Dobrzeń Wielki (godz. 15.00), Polonia Nysa – Unia Krapkowice (godz. 15.00), Agroplon Głuszyna – Odra II Opole (godz. 15.00), Ruch Zdzieszowice – Małapanew Ozimek (godz. 15.00) oraz Victoria Chróścice – Skalnik Gracze (godz. 15.00).

Dzień później o godz. 15.00 LZS Skorogoszcz ugości OKS Olesno zamykając tym samym 11. kolejkę. Dla drużyny Marcina Fecia będzie to bardzo ważne starcie, podczas którego będą mieli okazję na dźwignięcie się z ostatniego miejsca. OKS ma bowiem tylko o 2 punkty więcej od Skorogoszczy, podobnie jak Victoria Chróścice i TOR Dobrzeń Wielki, które również znajdują się w strefie spadkowej.