Klasa okręgowa. Nieudane występy Olimpii i Skarbimierza w 9. kolejce [GALERIA Olimpia Lewin Brzeski – LZS Mechnice 2-3]

0

Olimpia Lewin Brzeski grała przeciwko LZS-owi Mechnice. Prowadziła 2-0, ale przegrała 2-3. Natomiast KS Skarbimierz przegrywał ze Startem Jełowa 0-1, by po przerwie stracić kolejne cztery gole i polec 0-5. Jak wyglądała 9. kolejka klasy okręgowej gr. I?

Po golach Matheusa Pereiry i Marcina Mendaka lewinianie szybko objęli prowadzenie 2-0 i wydawało się, że ten mecz będzie należeć do nich. Później jednak fatalnie przy rzucie wolnym z ostrego kąta zachował się bramkarz gospodarzy i mechniczanie zdobyli gola kontaktowego. Do przerwy było więc 2-1.

Wszystko posypało się po przerwie. Lewinianie nie wykorzystywali swoich okazji, za to robił to LZS Mechnice. Zespół z gminy Dąbrowa szybko wyrównał, a potem tak długo napierał na bramkę miejscowych, aż udało mu się zdobyć gola na 2-3. W ten sposób Olimpia przegrała wygrany mecz.

Wyższość swoich rywali musiał uznać też KS Skarbimierz. Zespół Tomasza Kamińskiego grał przeciwko niepokonanemu w tym sezonie Startowi Jełowa i ciężko było od niego oczekiwać wygranej. Do przerwy jełowianie prowadzili 1-0, a zwyciężyli aż 5-0. Awansowali też na fotel lidera.

Po 9. kolejce Start Jełowa jest już jedyną niepokonaną drużyną klasy okręgowej gr. I. Iprime Bogacica, który do tej pory również miał komplet punktów, tym razem zanotował pierwszą w roku porażkę i to u siebie – w meczu przeciwko beniaminkowi. Sokoły Bierdzany pokonały dotychczasowego lidera 2-1, a ten spadł na 2. miejsce.

Oprócz wymienionych już trzech meczów, kibice zobaczyli też sześć innych: Rajfel Krasiejów – Motor Praszka (6-1), Piomar Tarnów-Przywory – Żubry Smarchowice Śląskie (4-1), LZS Kuniów – Unia Kolonowskie (3-1), 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Orzeł Źlinice (2-2), Start Namysłów – Śląsk Łubniany (2-4) oraz LZS Ligota Turawska – Naprzód Jemielnica (2-0).

Kolejne mecze z udziałem Olimpii i Skarbimierza odbędą się w najbliższy weekend. Wtedy też zagrają pozostałe ekipy z pierwszej grupy „okręgówki”. Na sobotę (9 października) zaplanowano mecze: Orzeł Źlinice – Olimpia Lewin Brzeski, Motor Praszka – Śląsk Łubniany, Naprzód Jemielnica – Start Namysłów, LZS Mechnice – LZS Ligota Turawska, Unia Kolonowskie – Start Jełowa, Żubry Smarchowice Śląskie – Iprime Bogacica oraz Rajfel Krasiejów – Piomar Tarnów-Przywory. W niedzielę natomiast odbędą się spotkania: KS Skarbimierz – 1. FC Chronstau-Chrząstowice i Sokoły Bierdzany – LZS Kuniów.

WYNIKI 9. KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ GR. I (2-3 PAŹDZIERNIKA 2021):

Olimpia Lewin Brzeski – LZS Mechnice 2-3 (2-1)
Bramki: Matheus Pereira, Marcin Mendak.

Start Jełowa – KS Skarbimierz 5-0 (1-0)

Rajfel Krasiejów – Motor Praszka 6-1

Piomar Tarnów-Przywory – Żubry Smarchowice Śląskie 4-1

LZS Kuniów – Unia Kolonowskie 3-1

1. FC Chronstau-Chrząstowice – Orzeł Źlinice 2-2