4. liga. Skorogoszcz przegrał o „6 punktów”, ale Starowice znów wygrały [PODSUMOWANIE 11. KOLEJKI i galeria z meczu LZS Skorogoszcz – OKS Olesno]

0

LZS Skorogoszcz i LZS Starowice, czyli zespoły z powiatu brzeskiego, które w tabeli znajdują się na dwóch odległych biegunach, rozegrały 11. kolejkę 4. ligi. Starowiczanie pokonali Chemika Kędzierzyn-Koźle, a LZS Skorogoszcz uległ OKS-owi Olesno.

Choć zespół ze Skorogoszczy od 18. minuty przegrywał 0-1, to bliski był zdobycia cennego punktu, albo i trzech, w meczu o podwójną stawkę. OKS Olesno to obok LZS-u Skorogoszcz jedna z tych ekip, które biją się o utrzymanie. W takim meczu najkorzystniej byłoby zatriumfować.

Od wspomnianej 18. minuty bardzo długo nie padały żadne gole, aż w 75. minucie rzut karny dla Skorogoszczy wykorzystał Kamil Klimczak. Od tamtej chwili było 1-1, a to dla drużyny Marcina Fecia o wiele korzystniejszy wynik niż 0-1. Gdyby utrzymała go do końca, może i nie zdobyłaby kompletu punktów, ale też nie pozwoliłaby OKS-owi na ucieczkę w górę tabeli.

Zespół spod Lewina Brzeskiego zawalił jednak końcówkę meczu. W 88. i 90. minucie stracił dwa gole, które zadecydowały o jego porażce. OKS Olesno wygrał 3-1 i ma już o 5 „oczek” więcej niż LZS Skorogoszcz, który zamyka stawkę. Oleśnianie zwiększyli więc swoją przewagę o 3 punkty.

– Kto strzela gole, ten wygrywa mecz. OKS Olesno stworzył kilka okazji, które następnie wykorzystał. My też mieliśmy wiele szans, ale na gola zamieniliśmy tylko jedną, za co rywale nas skarcili – ocenił Marcin Feć, trener LZS-u Skorogoszcz. – W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, ale w drugiej pałeczkę przejęli przeciwnicy. Gdy wyrównaliśmy, wydawało nam się, że możemy powalczyć, ale szkolne błędy nam na to nie pozwoliły. Zostajemy bez punktów, a ręce opadają. Brak nam koncentracji i szczęścia.

Wygrał za to LZS Starowice Dolne, który jednocześnie pomógł kolegom ze Skorogoszczy. Gdyby podopieczni Jakuba Reila przegrali z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, to nie tylko OKS Olesno, ale i kędzierzynianie oddaliliby się od ostatniego w tabeli zespołu. O jednego gola lepsi okazali się jednak starowiczanie i sytuacja LZS-u Skorogoszczy nie jest jeszcze koszmarna.

LZS Starowice Dolne wygrał 1-0 po golu Leszka Nowosielskiego. Zawodnik otworzył i jednocześnie zamknął wynik w 40. minucie. W ten sposób drużyna spod Grodkowa szósty raz w sezonie zgarnęła komplet punktów i zajmuje 4. miejsce. Jej strata do trzeciej Polonii Głubczyce to 3 „oczka”, do drugiej Polonii Nysa – 7, a do prowadzącego Ruchu Zdzieszowice – 8.

To tyle jeśli chodzi o mecze drużyn reprezentujących powiat brzeski. Oprócz nich, rozegrano też siedem innych spotkań: Po-Ra-Wie Większyce – Fortuna Głogówek (1-0), Polonia Głubczyce – MKS Gogolin (4-1), LZS Piotrówka – TOR Dobrzeń Wielki (2-0), Polonia Nysa – Unia Krapkowice (1-1), Agroplon Głuszyna – Odra II Opole (3-1), Ruch Zdzieszowice – Małapanew Ozimek (5-2) i Victoria Chróścice – Skalnik Gracze (1-1).

W następnej kolejce LZS Starowice Dolne zmierzy się z Po-Ra-Wiem Większyce, a LZS Skorogoszcz rozegra wyjazdowy mecz przeciwko Odrze II Opole. Oprócz meczów z udziałem naszych zespołów, czekają nas też następujące pojedynki: Małapanew Ozimek – Chemik Kędzierzyn-Koźle, Fortuna Głogówek – Victoria Chróścice, OKS Olesno – Ruch Zdzieszowice, TOR Dobrzeń Wielki – Polonia Nysa, MKS Gogolin – LZS Piotrówka, Unia Krapkowice – Agroplon Głuszyna oraz Piast Strzelce Opolskie – Polonia Głubczyce.

WYNIKI 11. KOLEJKI 4. LIGI ( 9-10 PAŹDZIERNIKA 2021):

Chemik Kędzierzyn-Koźle – LZS Starowice Dolne 0-1 (0-1)

Bramka: Leszek Nowosielski.

Starowice: Fesser – Kowalczyk, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski, Raul (63. Pawlus), Nowosielski, Horański, Ściański (80. Silva), Koc, Kaique. Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: Kaique, Raul, Koc.

Sędziował: Dawid Tkacz (Ligota Bialska).

LZS Skorogoszcz – OKS Olesno 1-3 (0-1)

Bramki: Kamil Klimczak.

Skorogoszcz: Wieszołek – Klimczak, Stupak (85. Wrzeciono), Chorążeczewski, Grabas, K. Tramsz, Stawecki, Chruściel (75. Wodniok), Ogórek (60. S. Tramsz), Witkowski, Aniszewski. Trener: Marcin Feć.