Klasa okręgowa. Kolejny nieudany weekend Olimpii i Skarbimierza, skończyło się strefą spadkową [PODSUMOWANIE 10. KOLEJKI] Galeria z meczu KS Skarbimierz – 1. FC Chronstau-Chrząstowice 1-3

0

Olimpia Lewin Brzeski przegrała, ale wciąż zajmuje 8. miejsce w tabeli klasy okręgowej gr. I. Porażka bardziej odbiła się na KS-ie Skarbimierz, który spadł z 11. na 13. pozycję, co oznacza, że znalazł się w strefie spadkowej. 10. kolejka była drugą z rzędu, w której obie nasze drużyny przegrały.

Oprawcą Olimpii został trzeci zespół minionego sezonu, a obecnie dziesiąta ekipa ligi. Orzeł Źlinice i lewinianie strzelili do przerwy po jednym golu i wszystko miało rozstrzygnąć się w drugiej połowie. Po przerwie gospodarze, bo mecz odbywał się w Źlinicach, dołożyli jeszcze trzy trafienia, a Olimpia jedno. Padł wynik 4-2, a dla drużyny z Lewina Brzeskiego trafili Jakub Krej i Matheus Pereira.

Kolejną z rzędu porażkę zaliczył też KS Skarbimierz. Zespół spod Brzegu przegrał czwarty mecz z rzędu i znalazł się na najwyższym miejscu strefy spadkowej. Nie jest więc dobrze, ale nie jest też źle. W czterech ostatnich spotkaniach stawiła czoła aż trzem drużynom z pierwszej czwórki. O ile takie porażki łatwo zrozumieć, to trudniej wytłumaczyć przegraną z 1. FC Chronstau-Chrząstowice.

Podopieczni Tomasza Kamińskiego grali u siebie i do przerwy przegrywali 1-2. Jedynego, jak się później okazało, gola dla Skarbimierza zdobył Sebastian Kowalik. Po przerwie goście dołożyli jeszcze jedno trafienie i wygrali 3-1, komplikując sytuację naszego KS-u. 1. Chronstau to drużyna ze strefy spadkowej, która w ostatnim meczu nie tylko wciągnęła do niej również Skarbimierz, ale także odrobiła do niego 3 z 4 punktów straty.

Poza tymi dwoma meczami odbyło się też kilka innych, w których dwukrotnie padł remis, a trzy razy co najmniej sześć goli. Mowa o następujących spotkaniach: Motor Praszka – Śląsk Łubniany (1-1), Naprzód Jemielnica – Start Namysłów (1-2), LZS Mechnice – LZS Ligota Turawska  (1-3), Unia Kolonowskie – Start Jełowa (2-4), Żubry Smarchowice Śląskie – Iprime Bogacica (0-8), Rajfel Krasiejów – Piomar Tarnów-Przywory (4-2) i Sokoły Bierdzany – LZS Kuniów (1-1).

W następnej kolejce kibiców z powiatu brzeskiego czeka prawdziwy rarytas. W sobotę (16 października) o godz. 15.00 odbędą się bowiem derby powiatu brzeskiego: Olimpia Lewin Brzeski – KS Skarbimierz. O tej samej porze rozegrane zostaną też mecze: LZS Kuniów – Żubry Smarchowice Śląskie, Start Jełowa – Sokoły Bierdzany, 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Unia Kolonowskie, Olimpia Lewin Brzeski – KS Skarbimierz, LZS Ligota Turawska – Orzeł Źlinice, Start Namysłów – LZS Mechnice oraz Śląsk Łubniany – Naprzód Jemielnica. Na 12.00 zaplanowano zaś spotkanie Iprime Bogacica – Rajfel Krasiejów.

WYNIKI 10. KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ GR. I (9-10 PAŹDZIERNIKA 2021):

Orzeł Źlinice – Olimpia Lewin Brzeski 4-2 (1-1)
Bramki: Jakub Krej, Matheus Pereira.

KS Skarbimierz – 1. FC Chronstau-Chrząstowice 1-3 (1-2)
Bramka: Sebastian Kowalik.

Motor Praszka – Śląsk Łubniany 1-1

Naprzód Jemielnica – Start Namysłów 1-2

LZS Mechnice – LZS Ligota Turawska  1-3