Marcin Nowacki nowym trenerem Stali!

0
Źródło: stalbrzeg.futbolowo.pl

Stal Brzeg poinformowała na swojej stronie internetowej, że nowym trenerem drużyny został Marcin Nowacki! Na funkcję II trenera został z kolei powołany Piotr Józefkiewicz, dotychczasowy szkoleniowiec rezerw.

Postaci Marcina Nowackiego nikomu w Brzegu przedstawiać nie trzeba. Urodzony 12 marca 1981 roku „Mały” jest jedynym wychowankiem w historii klubu, który jako piłkarz dostąpił zaszczytu występu w reprezentacji Polski. W swojej karierze grał m.in. w Odrze Wodzisław Śląski, Groclinie Grodzisk Wielkopolski, Koronie Kielce czy w Ruchu Chorzów. Na poziomie ekstraklasy zanotował łącznie 157 występów, w których zdobył 14 bramek.

Wraz z awansem brzeskiego klubu do III ligi Nowacki powrócił do Stali, w której grał przez trzy sezony, począwszy od rozgrywek 2016/17. Jako trener pełnił funkcję grającego asystenta – najpierw u boku Krystiana Pikausa, a później Piotra Jacka. Samodzielną pracę trenerską rozpoczął w 2020 roku, gdy trafił do GKS-u Rychtal z wielkopolskiej Klasy Okręgowej. Zespół awansował na poziom V ligi wielkopolskiej, a w poprzednim sezonie, jako beniaminek zajął bardzo dobrą, 3. pozycję w tabeli, wygrywając przy tym rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Kalisz. Nowy trener „żółto-niebieskich” prowadził GKS łącznie w 42 meczach ligowych, z których wygrał 26, zremisował 3 i przegrał 13. Trener Nowacki posiada licencję UEFA A.

Doskonale znany w naszym mieście jest również Piotr Józefkiewicz, nowy II trener pierwszego zespołu. 31-latek jest jedną z legend brzeskiego klubu. Jako piłkarz zanotował blisko 200 meczów w seniorskim zespole Stali. Słynął z charakteru, walki i nieustępliwości. Przygodę z trenerką rozpoczął prawie pięć lat temu, gdy objął Victorię Kościerzyce, z którą awansował do A-klasy. Po zakończeniu 4,5-letniej przygody z tym zespołem w lipcu bieżącego roku został trenerem brzeskich rezerw, które udanie weszły w sezon i zajmują aktualnie 2. miejsce w tabeli. Trener Józefkiewicz posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C.

Panowie, witamy ponownie w naszym klubie i życzymy samych sukcesów na ławce trenerskiej! – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie klubu – https://stalbrzeg.futbolowo.pl.