Kamil Karbowiak zwycięzcą Biegu Niepodległości. Świetne wyniki zawodników Kotwicy w Opolskim Biegu Wolności

0
Kamil Karbowiak (fot. Bieg Niepodległości RunPoland)

11. listopada w Poznaniu odbył się 7. Bieg Niepodległości RunPoland. Na trasie zawodów stanęło ponad 3 tysiące zawodników. Jako pierwszy na mecie zameldował się brzeżanin Kamil Karbowiak. Tego samego dnia w Opolu odbył się Opolski Bieg Wolności, w którym świetnie spisali się młodzi biegacze klubu Kotwica Brzeg.

Kamil Karbowiak w Biegu Niepodległości pokonał dziesięciokilometrowy dystans w 30 minut i 36 sekund. Na drugim miejscu z czasem 00:31:12 był Łukasz Nowak, a na trzeciej pozycji Marcin Lewandowski (00:31:26).

Również 11. listopada w Opolu odbył się Opolski Bieg Wolności. Bardzo dobrze pobiegli młodzi zawodnicy Kotwicy Brzeg.

• „Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trener Anny Walidudy. Dystans 5km najlepiej w kategorii M16 pokonał Tomasz Szczepański (17,54!!!), tuż za nim na metę wbiegł Maciej Grzybowski (17,57). Gratulacje dla naszej młodzieży” – informuje KL Kotwica Brzeg.

Dodajmy, że niespełna tydzień wcześniej podopieczni Anny Walidudy pobiegli w zawodach w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie w biegu na 3000m na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Jacheć, z kolei w kategorii U20 na 4000m Tomasz Szczepański zajął 2. miejsce, a tuż za nim na 3. miejscu uplasował się Maciej Grzybowski.