4. liga. Jedni wygrali 5-0, drudzy przegrali 0-5, czyli słodko-gorzki weekend powiatu brzeskiego [PODSUMOWANIE 17. KOLEJKI]

0
W minioną niedzielę LZS Skorogoszcz przegrał dwunasty mecz w sezonie

LZS Starowice Dolne pokonał u siebie Małąpanew Ozimek, a LZS Skorogoszcz na własnym boisku przegrał z Polonią Głubczyce. Oba mecze zakończyły się wynikami 5-0. Co jeszcze wydarzyło się w 17. kolejce 4. ligi, którą rozgrywano 20 i 21 listopada?

Starowiczanie ze swoimi gośćmi z Ozimka rozprawili się bardzo pewnie. Po dwóch golach Marcina Ściańskiego, dwóch Kaique Augusto i jednym Jakuba Pietrakowskiego zespół Jakuba Reila ograł Małąpanew aż 5-0. Był to mecz o „6 punktów”, bowiem LZS Starowice Dolne miał przed nim 27 punktów i był szósty, a jego rywale byli czwarci z jednym „oczkiem” więcej. Teraz Małapanew jest siódma, a starowiczanie piąci.

Ten sam wynik padł w Skorogoszczy, ale tym razem na niekorzyść drużyny z powiatu brzeskiego. Miejscowy LZS rozpoczął fatalnie, bo stracił gole kolejno w 2., 5. i 21. minucie. Do przerwy przegrywał 0-3, a w drugiej połowie Polonia Głubczyce dołożyła kolejne dwa trafienia.

W ten sposób LZS Skorogoszcz nie zdołał odbić się od dna tabeli i nie wyprzedził przedostatniego Chemika Kędzierzyn-Koźle. Zespół Marcina Fecia wciąż zamyka stawkę, a jego sytuacja w grupie spadkowej pogarsza się. Ekipa z gminy Lewin Brzeski traci już 8 punktów do bezpiecznego 15. miejsca.

W 17. kolejce odbyło się też siedem innych spotkań: Agroplon Głuszyna – LZS Piotrówka (4-0), Po-Ra-Wie Większyce – TOR Dobrzeń Wielki (4-0), Skalnik Gracze – Odra II Opole (1-4), MKS Gogolin – Chemik Kędzierzyn-Koźle (4-2), Ruch Zdzieszowice – Piast Strzelce Opolskie (2-0), Fortuna Głogówek – OKS Olesno (2-0) oraz Victoria Chróścice – Unia Krapkowice (1-1).

Prowadząca w tabeli Polonia Nysa w tym czasie pauzowała, ale utrzymała swoją pozycję dzięki 6-punktowej przewadze, którą miała przed tą kolejką. Drugi Ruch Zdzieszowice zmniejszył swoją stratę do lidera do 3 „oczek”, podobnie jak trzecia Polonia Głubczyce, czwarty Agroplon Głuszyna i piąty LZS Starowice Dolne. Starowiczanie tracą teraz do nysan 9 „oczek”.

Do końca sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Opolszczyzny pozostały tylko dwie kolejki. W pierwszej z nich, ale osiemnastej w sezonie, LZS Starowice Dolne zmierzy się z OKS-em Olesno, a LZS Skorogoszcz z LZS-em Piotrówka. Obie ekipy z powiatu brzeskiego zagrają w sobotę, 27 listopada, o godz. 13.00.

W tym samym czasie odbędą się również spotkania: Odra II Opole – Fortuna Głogówek, Unia Krapkowice – Skalnik Gracze, TOR Dobrzeń Wielki – Victoria Chróścice, MKS Gogolin – Po-Ra-Wie Większyce, Piast Strzelce Opolskie – Chemik Kędzierzyn-Koźle, Polonia Głubczyce – Ruch Zdzieszowice oraz Polonia Nysa – Agroplon Głuszyna.

WYNIKI 17. KOLEJKI 4. LIGI (20-21 LISTOPADA 2021):

LZS Starowice Dolne – Małapanew Ozimek 5-0

Bramki: 2 Marcin Ściański, 2 Kaique Augusto, Jakub Pietrakowski.

LZS Skorogoszcz – Polonia Głubczyce 0-5

Agroplon Głuszyna – LZS Piotrówka 4-0

Po-Ra-Wie Większyce – TOR Dobrzeń Wielki 4-0

Skalnik Gracze – Odra II Opole 1-4

MKS Gogolin – Chemik Kędzierzyn-Koźle 4-2