0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Wystartował sezon 2014/2015 na boiskach IV-ligowych. W obecnych rozgrywkach nasz powiat reprezentują brzeska Stal i Olimpia Lewin Brzeski.

Stal gościła w Brzegu świeżo promowane z ligi Okręgowej Po-Ra-Wie Większyce. Już na początku meczu przed szansą zmiany wyniku stanęli goście. W 4’minucie we własnym polu karnym faulował Strząbała. Do pojedynku z Raczkowskim na 11 m stanął Sobczyk i rywalizację przegrał, posyłając piłkę wysoko nas poprzeczką brzeskiej bramki. Nieco ponad kwadrans później, w dogodnej do zdobycia gola sytuacji znalazł się Synówka. Został jednak sfaulowany przez bramkarza gości i tym razem Stal otrzymała rzut karny. Piłkę ustawił na kropce Szpak i skutecznie egzekwował jedenastkę.

Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Na drugiego gola kibice w Brzegu czekali kolejny kwadrans. Akcję z autu wznowił Strząbała, strzał Józefkiewicza dobił Fabiszewski i było 2:0 dla Stali. W pozostałych 10.minutach I.połowy bramki już nie padły.

W 60’minucie centrował Szpak, podanie dotarło w polu karnym Większyc na głowę Synówki i jasnym już było, że gospodarze zgarną komplet punktów – prowadzili już bowiem 3:0. Chwilę po tej akcji Szpaka zmienił Michalak i tuż po wejściu na boisku zainicjował czwartą bramkę. Ostatnie podanie Poważnego na gola zamienił Kulczycki.

W 75’minucie sponad 20m z rzutu wolnego świetnie uderzał Michalak, bezpośrednio trafiając do siatki rywali. Wynik w 89’minucie ustalił Lipiński, również popisując się celnym strzałem zza pola karnego. Stal wygrała 6:0 i po pierwszej kolejce rozgrywek usiadła na fotelu lidera.

W 2. serii spotkań brzeżanie znów wystąpią w roli gospodarzy i ponownie podejmą beniaminka IV-ligi. W sobotę o g. 17.00, zagrają na Stadionie Miejskim z Racłavią Racławice Śl.

Stal Brzeg – Porawie Większyce 6:0 (2:0)
1:0 Łukasz Szpak – 20’ rz. karny; 2:0 Mateusz Fabiszewski – 35’; 3:0 Arkadiusz Synówka – 60’; 4:0 Bartłomiej Kulczycki – 66’; 5:0 Damian Michalak – 75’; 6:0 Dawid Lipiński – 89’.

Stal: Marcin Raczkowski – Dawid Domański, Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała, Mateusz Ptak – Bartłomiej Kulczycki, Łukasz Szpak (63’ Damian Michalak), Patryk Schwarz (77’ Sebastian Kowalik), Mateusz Poważny, Arkadiusz Synówka (68’ Dawid Lipiński), Mateusz Fabiszewski (57’ Michał Sikorski). Trener Sebastian Sobczak.

Czyste konto w wyjazdowym meczu w Namysłowie zachowali też lewinianie. Już w pierwszej kolejce wyrównali osiągnięcie z poprzedniego sezonu, gdy wygrali tylko jedno spotkanie na obcym boisku. W Namysłowie 3.pkt. zapewniły Olimpii gole Paczka i Tomasika. Pierwszy trafił do siatki w 42’minucie po dograniu Niemca, drugi wykorzystał podanie Paczka w 67’minucie.

W drugiej kolejce Olimpijczycy zagrają w Większycach.

START NAMYSŁÓW – OLIMPIA LEWIN BRZ. 0:2 (0:1)

0:1 Damian Paczek 42’; 0:2 Sylwester Tomasik 67’.

Olimpia: Wojciech Dudzik – Maciej Moczko, Rafał Tomaszewski, Krzysztof Raś, Tramsz – Bartłomiej Niemiec (75’ Twardowski), Michał Maj, Ireneusz Trepka, Sylwester Tomasik, Babiarz (46’ Hraca), Damian Paczek. Trener Rafał Tomaszewski