Zapraszamy na turniej ringo

0

W niedzielę – 24 sierpnia, o godzinie 15.00, w ramach Brzeskiej Wakacjady odbędzie się turniej ringo, będzie to już trzecia edycja tego turnieju. Zawody zostaną rozegrane na boisku do sportów plażowych na Stadionie Miejskim.

W ringo grają zespoły dwuosobowe, z możliwością powiększenia zespołu do trzech zawodników i gra się dwoma kółkami ringo jednocześnie, co sprawia, że jest to szybka i niezwykle ciekawa gra. W pierwszym turnieju w 2012 roku wzięły udział 4 zespoły, rok temu było ich już 6, liczymy więc na to, że w tym roku frekwencja jeszcze się poprawi. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Uczestnicy:
– kategoria open.
– 2 zawodników + ewentualny handicap jako 3. zawodnik do 16. roku życia lub kobieta + ewentualny rezerwowy (w trakcie meczu nie można dokonywać zmian).

System rozgrywek:
dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów.

Najważniejsze zasady:
– Gra odbywa sie na boisku do siatkówki plażowej i gra się dwoma kółkami ringo.
Celem gry jest zdobycie 15 punktów, jeśli przeciwnik wyrównał wynik do stanu 14:14 – celem jest zdobycie 2 punktów przewagi, przy stanie 16:16 zwycięża zespół zdobywający 17 punkt.
– Kółko może być chwytane tylko jedną ręką i tą samą ręką musi być odrzucone, nie wolno chwytać 2 kółek w jedną rękę.
Schwytane kółko powinno być odrzucone jak najszybciej, celowe przetrzymywanie kółka sędzia sygnalizuje gwizdkiem lub komendą „stop” i karze utratą punktu.
Przy chwycie kółka w miejscu – wolno wykonać wykrok dowolną nogą i oderwać stopę drugiej od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka. W każdej innej sytuacji – po zatrzymaniu się wolno jedynie oderwać dowolną stopę od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka.

Zgłoszenia:
– najpóźniej dwa dni przed zawodami – do piątku 22 sierpnia (skład zespołu z zaznaczonymi zawodnikami do 16. roku życia, numer telefonu kapitana) – na adres aquapark@brzeg.pl

Miejsce:
– Stadion Miejski w Brzegu, ul. Sportowa.
Termin: 24 sierpnia (niedziela), godzina 15.00.

UWAGA!!!

W rozgrywkach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Osoby niepełnoletnie mogą grać tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie zapewniają napojów.

Szczegóły na www.stadion.brzeg.pl/mosir  i pod numerem telefonu 504 197 872.
e-mail: aquapark@brzeg.pl