Brzeżanie multimedalistami Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym

0
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Wyśmienicie spisali się kolarze Sante Whistle Ziemia Brzeska podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym elity, które w dniach 4-6 września odbyły się w Pruszkowie.

Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Brzeżanie wywalczyli aż 7 medali w konkurencjach średniodystansowych. Kolarze rywalizowali trzy dni, a najwięcej krążków zdobyli: Adrian Tekliński (na zdjęciu z lewej) z Ziemi Brzeskiej i Krzysztof Maksel – były zawodnik brzeskiego klubu, a obecnie Stali Grudziądz, po 3 złote medale, a Tekliński ponadto wywalczył srebro.

W Pruszkowie worek z medalami otworzył już w pierwszym dniu Mateusz Nowaczek, który zwyciężył w wyścigu punktowym. Wyścig drużynowy na dystansie 4000 metrów na dochodzenie bezapelacyjnie wygrali brzeżanie. Należy podkreślić, że ich zwycięstwo w wyścigu drużynowym, to największy sukces w historii opolskiego kolarstwa. Mimo, że na Opolszczyźnie jeździli wcześniej tak znakomici kolarze jak: Stanisław Szozda, Edward Barcik, Benedykt Kocot i Joachim Chalupczok, to żadnej opolskiej drużynie nie udało się zdobyć złotego medalu na MP seniorów. Ponadto Bartkiewicz zdobył złoty krążek w wyścigu indywidualnym na 4000 metrów.

W ostatnim dniu MP, w wyścigu Omnium zwyciężył popularny Tekla, przed kolegą klubowym Mateuszem Nowaczkiem. W klasyfikacji końcowej Omnium (wieloboju) Tekliński zdobył wicemistrzostwo Polski. Pecha miał natomiast Nowaczek, który aż 3 razy zajmował 4 miejsce, tuż za podium, ale w sumie był zadowolony ze swojej postawy.

Na podkreślenie zasługuje sukces innego wychowanek Franciszka Moszumańskiego, 16-letniego Jakuba Sitarza, który w klasyfikacji końcowe Pucharu Polski juniorów młodszych zajął 3. miejsce.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym elity, Pruszków, 3-6 września 2014 r., niektóre wyniki:

– wyścig punktowy/dystans 40 km – 1. Mateusz Nowaczek/Sante Whistle Ziemia Brzeska/73, 2. Borys Korczyński/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne/71, 3. Adrian Kurek/CCC Polsat Polkowice/71, 4. Tobiasz Pawlak/Mexller/52, 5. Paweł Zaleśny/KTK Kalisz/47, 6. Wojciech Pszczolarski/SKC Tufo Prostejov/46

– scratch/dystans 14 km – 1. Adrian Tekliński/Sante Whistle Ziemia Brzeska, 2. Mateusz Nowak/CCC Polsat Polkowice, 3. Rafał Jeziorski/KS Pogoń Mostostal Puławy, 4. Mateusz Nowaczek/Sante Whistle Ziemia Brzeska