Wysoka forma IV-ligowców

0

Sobota była udana w wykonaniu naszych drużyn, które solidarnie wygrały swoje mecze i to w okazałych rozmiarach.

10 bramek po 7.kolejkach – taki wyczyn jest dziełem napastnika Olimpii Damiana Paczka. Snajper z Lewina miał udany miniony sezon, ale to, co wyprawia w obecnym przechodzi najśmielsze oczekiwania kibiców. Po 6.kolejkach obecnych rozgrywek, Paczek miał na swoim koncie 6.goli. Po 27.minutach meczu nr 7 jego dorobek strzelecki zwiększył się o ponad połowę. Paczek trafiał do siatki Olesna w 7’, 10’, 23’ i 27’ minucie i praktycznie rozstrzygnął losy konfrontacji. Goście próbowali choćby zniżyć rozmiary swojej porażki, ale dyrygowana przez Moczkę defensywa Olimpii, a także stojący między słupkami Dudzik, spisywali się tego dnia doskonale. W drugiej połowie, kolejną już jedenastkę w tym sezonie wykorzystał Stawecki (po faulu na Tramszu) i ustalił wynik na 5:0 dla Olimpii.

W najbliższą sobotę o 16.00, Lewin grać będzie w Strzelcach Opolskich.

OLIMPIA LEWIN BRZESKI vs. OKS OLESNO  5:0  (4:0)

1:0 Paczek 7; 2:0 Paczek 10’; 3:0 Paczek 23’; 4:0 Paczek 27’; 5:0 Stawecki 63  (k)’.

OLIMPIA: Dudzik – Stawecki, Moczko, Maj, R. Tomaszewski – Niemiec (66’ Twardowski), Trepka, Kiczuła (56’ Raś), Tramszz – Hraca (46’ Tomasik), Paczek (66’ Szylar)). Trener Rafał Tomaszewski

LZS Piotrówka, to od kilku dobrych lat jeden z najlepszych klubów na Opolszczyźnie. Przeciwko Stali trener Kiełb wystawił pięciu obcokrajowców. Piotrówka od 3. kolejki była niepokonana, co więcej wygrała 4 mecze z rzędu.

W 37’minucie centra Szpaka z rzutu rożnego, dociera wprost na głowę Sikorskiego i brzeżanie obejmują prowadzenie. Miejscowi mogli wyrównać już na początku II. połowy, ale na posterunku był Raczkowski. W 49’minucie Szpak popisał się drugą asystą, a sytuację sam na sam z bramkarzem Piotrówki wykorzystał Kulczycki. Siedem minut później było już po meczu. Lipiński wykorzystał podanie Kulczyckiego i podwyższył prowadzenie Stali na 3:0.

W Piotrówce szok, w Brzegu euforia. Po 7.kolejkach Stal ma najlepszą defensywę w lidze (tylko 3 stracone bramki). Po tym, co pokazała w Piotrówce, do kolejnego meczu – z Mechnicami – przystąpi już w roli faworyta (sobota 20 września, g. 16.00, stadion w Brzegu).

PIOTRÓWKA vs. STAL  0:3  (0:1)

0:1 Sikorski – 37’, 0-2 Kulczycki – 49’, 0-3 Lipiński – 56’.

STAL: Raczkowski – Krawców, Strząbała, Sikorski, Ptak (80’ Domański) – Kulczycki (87’ Szwarz), Szpak, Michalak, Raczyński (69’ Mencel), Poważny (72’ Fabiszewski) – Lipiński. Trener: Sebastian Sobczak