Piłka nożna IV liga – Wiceliderzy

0

Piątą wygraną w sezonie odnieśli nasi czwartoligowcy. Okazałe zwycięstwa wywalczyli w sobotę piłkarze Stali i Olimpii Lewin Brzeski.

Stal podejmowała LZS Mechnice, nad którymi miała tylko 4.pkt. przewagi. Zapowiadał się wyrównany mecz, i był taki, ale tylko przez pierwsze pół godziny. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze przycisnęli, czego efektem była bramka. Po dośrodkowaniu Synówki, lot piłki niefortunnie zmienia obrońca Mechnic i jest 1:0 dla Stali.

Po przerwie nie było wątpliwości, kto zasługuje na 3.punkty. Stal konstruowała groźne sytuacje podbramkowe, Mechnice rzadko przedostawały się w brzeskie pole karne. Kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 60’minucie Michalak wypuścił na czystą pozycję Synówkę, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 2:0. Zwycięstwo Stali było nie zagrożone, a jej piłkarze okrasili je jeszcze dwoma bramkami. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zza pola karnego celnie uderzył Domański. Chwilę później wynik spotkania na 4:0 ustalił Fabiszewski.

W najbliższą sobotę, już o g.15.00 Stal grać będzie w Namysłowie.

Stal Brzeg – LZS Mechnice  4:0  (1:0)

1:0 samob.38’; 2:0 Arkadiusz Synówka 60’; 3:0 Dawid Domański 89’; 4:0 Mateusz Fabiszewski 90’.
Stal:
Marcin Raczkowski – Wojciech Krawców (74’ Patryk Schwarz), Michał Sikorski, Łukasz Strząbała, Mateusz Ptak (81’ Dawid Domański), Bartłomiej Kulczycki, Damian Michalak, Łukasz Szpak, Mateusz Poważny (65’ Tomasz Raczyński), Arkadiusz Synówka (61’ Mateusz Fabiszewski), Dawid Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.

Po 8. kolejkach tyle samo punktów, co Stal, ma także Olimpia. W sobotę Olimpijczycy pokonali na wyjeździe niedawnego III-ligowca, Piasta Strzelce Opolskie. Już w 13’minucie podanie Paczka wykorzystał Tramsz. Później lewinianie mieli kilka dogodnych do podwyższenia prowadzenia okazji, ale brakowało im skuteczności. Podobnie, jak brzeżanie, i oni popisali się mocną końcówką. W 88’minucie w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Szylar i było po meczu. W doliczonym czasie gry, swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił jeszcze Tramsz. Przy golu asystę zaliczył Trepka.

Lewin ma w tabeli tyle samo punktów co wiceliderująca Stal, ale o jednego gola gorszy bilans bramkowy. W sobotę o 15.00 Olimpia gra u siebie z Prudnikiem.

PIAST STRZELCE Op. – OLIMPIA LEWIN BRZESKI  0:3  (0:1)

0:1 Tramsz 13’; 0:2 89min. Szylar 88’; 0:3 Tramsz 90+1’.
Olimpia: Dudzik – Stawecki, Moczko, Maj, Tomaszewski, Niemiec (74’ Szylar), Trepka, Kiczuła (79’ Raś), Tomasik (69’ Twardowski), Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski