Piłka nożna: Polska wygrała grupę

1

W środę 17 września zakończył się, rozgrywany w Legnicy, turniej eliminacyjny UEFA Regions Cup, w którym brały udział piłkarskie, amatorskie reprezentacje Francji, Rumunii, Macedonii i Polski. Biało-czerwonych barw bronił brzeżanin Paweł Boczarski.

Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu gazety, Polacy odnieśli dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych meczach przeciwko Rumunii i Macedonii. Środa była dniem sądu, gdyż biało-czerwoni mierzyli się z Francuzami, którzy również mieli na swoim koncie 6.pkt. W lepszej sytuacji byli jednak nasi piłkarze, dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek do awansu wystarczał im remis.

Polacy dobrze zaczęli, w 31’minucie zza pola karnego uderzył skutecznie Leśniarek i Orły objęły prowadzenie 1:0. Później inicjatywę przejęli Francuzi, ale nie potrafili pokonać dobrze broniącego Gąsiorowskiego. Minutę po strzeleniu bramki przez naszą drużyną, na boisku pojawił się Paweł Boczarski i grał już do końca meczu.

Przewaga gości przyniosła im sukces dopiero w 84’ minucie, po strzale z daleka rezerwowego Mokrane’a. Biało-czerwoni przetrwali nawałnicę trójkolorowych w końcówce meczu i awansowali do kolejnej rundy UEFA Regions Cup, która odbędzie się w czerwcu przyszłego roku, w którymś z 8 krajów, jakie wywalczą awans. Jako pierwsi dokonali tego właśnie Polacy.

Polska – Francja  1:1  (1:0)

Bramki: 1:0 Leśniarek 31’, 1:1 Mokrane 84’.

Polska: Gąsiorowski – Paszkowski, Mądrzejewski, Przystalski, Buryło, Maciejewski, Babeckzo (32’ Boczarski), Leśniarek (77’ Niedojad), Deneka, Budny (58’ Żbik), Jakóbczyk.

Francja: Fevrier – Felgueiras Domingues, Lindau, Konte, Guleser (78’ Camara), Louaisil, Lacen, Traore, Meunier (68’ Mokrane), Maingault, Harel (46’ Honore).