Młodzi tenisiści zagrali o Puchar Championa

0
Reklama
Reklama

Miniony weekend na kortach KS Piast w Brzegu stał pod znakiem tenisowych turniejów. Oprócz Rero Tenisa, o którym piszemy w osobnym artykule, organizatorzy przygotowali turniej dla dzieci oraz masę atrakcji towarzyszących.

Tenisowy turniej o Puchar Championa dla młodych tenisistów odbył się w niedzielę (10. września). W zawodach wzięło udział 36 dzieci, a najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 2 lata.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

– „Cieszę się, że wspólnie z Agnieszką i Rafałem Kościelskimi, którzy prowadzą Akademię Tenisa w Brzegu, mogliśmy zorganizować tenisowe święto dla dzieci. Ideą turnieju było otarcie kortów dla najmłodszych. Wierzę, że tenis jest jedynym ze sportów, który wnosi w nasze życie najwięcej korzyści. Aktywność fizyczna sama w sobie jest zdrowa i wspiera kondycję naszego ciała, natomiast mecze tenisowe, to okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi, czyli interakcje społeczne, które są podstawą naszego funkcjonowania. Aspekt psychologiczny w tenisie jest również ważny, grając w tenisa trenujemy własny umysł i umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami” – mówi Patryk Piecuch, współorganizator sportowej imprezy.

Oprócz turnieju, w którym każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, były także tenisowe zabawy oraz inne atrakcje. Na wszystkich uczestników czekały słodkości, ciasto, owoce, napoje i lody (ufundowane przez „Lodziarnię na górce”). Nie zabrakło również kiełbasek z grilla.

– „Atmosfera była bardzo rodzinna. Korty w Brzegu to miejsce przyjazne dla wszystkich. Zapraszamy każdego, kto chce zacząć przygodę z tenisem, a drzwi do nas są tylko zamknięte żeby piłki nie wypadały na ulice. Tenis jest moją pasją, dlatego chciałbym zarażać nią innych. Będę organizował tenisowe imprezy, gdy będzie ku temu możliwość” – podsumowuje Patryk Piecuch.

Dodajmy, że sponsorem generalnym wydarzenia była firma Margot oraz inwestor osiedla Zielona Aleja w Brzegu.  

Galeria zdjęć z turnieju – fot. Piotr Owsiak

Reklama
Reklama
Reklama