Najlepsi w biegach przełajowych!

0

24.09.2014 w brzeskim Parku Wolności odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych 8x800m szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi wystawił swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach.


Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, podopieczne p. Anity Goldy i p. Dariusza Żaka, w składzie: Aleksandra Dziedzic, Maria Kłoda, Alicja Czarnecka, Maja Górka, Sandra Surdyka, Anna Stefaniszyn, Klaudia Homa, Kaja Bronowicka i Anna Sosińska. Dziewczynki od samego początku zdecydowanie prowadziły, systematycznie zwiększając przewagę nad przeciwniczkami i ostatecznie ukończyły bieg na zasłużonym pierwszym miejscu. Następni startowali chłopcy ze szkoły podstawowej pod opieką p. Jacka Kosztowniaka, którzy zaprezentowali się równie dobrze, jak ich koleżanki, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. Zwycięski zespół wystartował w składzie: Adam Pasierski, Wojciech Rak, Mateusz Majecki, Maciej Bider, Kamil Pasławski, Kacper Góralski, Filip Kamiński, Łukasz Dudzik, Maksymilian Podgórski i Kacper Pater.

Po występach uczniów szkół podstawowych przyszedł czas na nie mniej utalentowanych gimnazjalistów. Jako pierwsze na linii startu pojawiły się dziewczęta, a wśród nich team Zespołu Szkół  nr 1 z Oddziałami Sportowymi pod opieką p. Anity Goldy. Po pierwszej zmianie trudno było wyłonić lidera, gdyż zawodniczki prezentowały wyrównany poziom, lecz już w kolejnych zmianach dziewczęta z PG nr 2 stale zwiększały przewagę nad rywalkami, wygrywając ostatecznie zawody w pięknym stylu. Zwycięska ekipa składała się w większości z uczennic klasy I, które w zeszłym roku pod opieką p. Anity Goldy zdobyły Mistrzostwo Polski i zajęły drugie miejsce w międzynarodowych zawodach w konkurencji  sztafetowych biegów przełajowych. Tym razem jednak wspomagały je trzy koleżanki z klasy drugiej, podopieczne p. Jacka Krzciuka. W skład zwycięskiej drużyny weszły: Patrycja Pielka, Oliwia Chmielewska, Martyna Rudyk, Julia Szklarz, Julia Kędra, Wiktoria Waszak, Nicola Stachera, Kamila Stachera.

Jako ostatni wystartowali chłopcy z gimnazjum pod opieką p. Zbigniewa Marca. Mateusz Dychus, Piotr Mendak, Łukasz Zadrożny, Jakub Krej, Krystian Piszczek, Witold Nowak, Wojciech Bober, Dawid Gawroński, Grzegorz Godzik zaprezentowali się z jak najlepszej strony, prowadząc od początku do końca i wygrywając zawody. Tym samym Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi zdobył wszystkie pierwsze miejsca w czterech kategoriach, awansując na zawody wojewódzkie, które odbędą się 16.10.2014 r. w Starym Oleśnie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wraz z trenerami, nie zapominając o nauczycielach uczących wychowania fizycznego poszczególnych uczniów. Życzymy powodzenia na finale wojewódzkim.

Anita Golda

[images cols=”five” lightbox=”true”]
[image link=”22057″ image=”22057″]
[image link=”22058″ image=”22058″]
[image link=”22059″ image=”22059″]
[/images]