Piłka nożna: Emocje w derbach powiatu

0

Na Stadionie Miejskim w Brzegu spotkały się ze sobą dwie nasze drużyny występujące w Saltex IV. lidze. Stal podejmowała Olimpię Lewin Brzeski.

Mecz zapowiadał się na niezwykle emocjonujący, nie tylko z uwagi na derbowy charakter. Było to bowiem starcie sąsiadów z tabeli. Stal i Olimpia miały na swoim koncie po tyle samo, bo po 17.pkt. Oczko wyżej była Stal, dzięki lepszemu bilansowi goli.

Pierwsi groźnie zaatakowali lewinianie. W 6’minucie mocny strzał z 16 m obronił Szymocha. Pięć minut później z rzutu wolnego próbował Trepka., ale trafił w mur. Stal obudziła się w 19’minucie, gdy po centrze z rzutu rożnego Szpaka musiał piąstkować Dudzik. Minutę później z ostrego kąta uderzał Paczek, Szymocha nie sięgnął piłki i przed pustą bramką znalazł się Tramsz. Nie zdołał jednak czysto trafić w piłkę i szansa na gola przepadła.

W 23’minucie Kulczycki wycofał piłkę na 16 m do Synówki. Ten mógł strzelać, ale wypatrzył nie pilnowanego w polu karnym Olimpii Lipińskiego, który z bliska pokonał Dudzika.

Niespełna 120 sekund później Lipiński znów znalazł się w doskonałej sytuacji. Tym razem z 13 m strzelił bardzo niedokładnie. W 31’minucie faulowany na 20 m był Tomasik. Do piłki podszedł Stawecki, ale kopnął w mur. Po minucie znów faulowany był Tomasik. Tym razem piłkę wziął Kiczuła i przymierzył niemal idealnie. Posłał futbolówkę w okienko brzeskiej bramki, ale ta odbiła się od poprzeczki, a następnie linii bramkowej, po czym wybił ją Sikorski.

W 35’minucie Kiczuła dorzucał z rzutu rożnego, a w zamieszaniu podbramkowym piłka spadła na 2 m pod nogi zamykającego akcję Moczki. Zawodnik Olimpii starał się wepchnąć ją wślizgiem do bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę. Po straconym golu to lewinianie prowadzili grę, sunąc ataki głównie lewym skrzydłem. Ten obraz zmienił się w drugiej połowie.

Tuż po wznowieniu, po dośrodkowaniu Synówki, na 3 m Dudzika przeskoczył Lipiński i był bliski zmiany rezultatu. W 52’minucie rajd Kulczyckiego zatrzymał ofiarnie Maj. Olimpia odpowiedziała strzałami Trepki i Paczka zza pola karnego. W 61’minucie doskonałe, płaskie podanie Kulczyckiego z prawego skrzydła, trafiło na 5 m do Lipińskiego. Napastnik Stali strzelił po długim rogu i minimalnie spudłował. Kolejne dwie akcje gospodarze przeprowadzili tą samą stroną boiska. Najpierw Domański podawał do Lipińskiego, potem Kulczycki do Michalaka. Oba strzały brzeżan były mocno niecelne.

Kwadrans przed końcem Szpak wypatrzył na 5 m Lipińskiego. W stu procentowej sytuacji napastnik obija lewińską poprzeczkę. Już minutę później Szpak znów wyłożył na tacy piłkę Lipińskiemu, a ten znów okazję zmarnował. To samo zrobił kilkanaście sekund potem Poważny. Frustracja w brzeskich szeregach rosła, bo zamiast prowadzić dwa, trzy do zera, wygrana gospodarzy wciąż była niepewna. Największe nerwy przyszły w ścisłej końcówce. W 85’minucie strzał Trepki obronił Szymocha, chwilę później swoich sił próbował też Paczek. W 87’minucie z 5 m niecelnie z głowy strzelał Sikorski, a w 88’minucie Raczyński obsłużył dokładnym podaniem Lipińskiego, który z 7 m po raz kolejny fatalnie spudłował. Stal marnowała okazje na potęgę, ale niewykorzystane szanse nie zemściły się na niej. Po ciekawym meczu wygrała z Olimpią Lewin Brzeski 1:0.

Stal Brzeg  – Olimpia Lewin Brzeski   1:0  (1:0)

1:0 Lipiński 23’.