ZS 1 najlepszy w przełajach

0

Dwa tygodnie temu, w brzeskim Parku Wolności odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 8 x 800m szkół podstawowych i gimnazjalnych.


 

Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi wystawił swoje reprezentacje we wszystkich czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. W rywalizacji podstawówek, drużyna w składzie: Aleksandra Dziedzic, Maria Kłoda, Alicja Czarnecka, Maja Górka, Sandra Surydyka, Anna Stefaniszyn, Klaudia Homa, Kaja Bronowicka i Anna Sosińska, podopieczne Anity Goldy i Dariusza Żaka .Dziewczynki od samego początku zdecydowanie prowadziły, systematycznie zwiększając przewagę nad przeciwniczkami i ostatecznie ukończyły bieg na zasłużonym, pierwszym miejscu.

Następni wystartowali chłopcy ze szkoły podstawowej, prowadzeni przez Jacka Kosztowniaka, którzy zaprezentowali się równie dobrze, jak ich koleżanki – również uplasowali się na pierwszej pozycji. Zwycięski zespół wystartował w składzie: Adam Pasierski, Wojciech Rak, Mateusz Majecki, Maciej Bider, Kamil Pasławski, Kacper Góralski, Filip Kamiński, Łukasz Dudzik, Maksymilian Podgórski, Kacper Pater.

Następnie przyszedł czas na gimnazjalistów. Jako pierwsze na linii startu pojawiły się dziewczęta prowadzone przez Anitę Goldę. Po pierwszej zmianie trudno było wyłonić lidera, gdyż zawodniczki reprezentowały wyrównany poziom, lecz już po kolejnych zmianach na prowadzenie wysunęło się PG nr 2( Zespołu Szkół nr 1 z OS), które pozostawiło rywalki daleko w tyle. Zwycięska ekipa to w większości dziewczęta z pierwszej klasy, które w zeszłym roku, będąc w szkole podstawowej, zdobyły Mistrzostwo Polski i zajęły drugie miejsce w zawodach międzynarodowych w sztafetowych biegach przełajowych. Tym razem dodatkowo wspomagały je koleżanki z klasy drugiej, podopieczne Jacka Krzciuka. Skład zwycięskiej drużyny to: Patrycja Pielka, Oliwia Chmielewska, Martyna Rudyk, Julia Szklarz, Julia Kędra, Wiktoria Waszak, Nicola Stachera, Kamila Stachera.

Jako ostatni wystartowali chłopcy z gimnazjum, prowadzeni przez Zbigniewa Marca, w składzie: Mateusz Dychus, Piotr Mendak, Łukasz Zadrożny, Jakub Krej,  Krystian Piszczek, Witold Nowak, Wojciech Bober, Dawid Gawroński, Grzegorz Godzik, którzy również wygrywali  zawody, prowadząc od początku do końca. Tym samym ZS nr 1 awansował do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 16 października w Starym Oleśnie.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA