Medalowa passa brzeżanki

0

Trwa bardzo dobra passa Natalii Bajor. Po 3.miejscu w europejskim TOP-10, wygraniu I GPP juniorek, tym razem zajęła 3. miejsce w I. Grand Prix Polski seniorek w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w dniach 17-19 października w Radomiu, z udziałem 216 seniorek i seniorów.

W turnieju głównym kobiet wystąpiło 16 tenisistek stołowych, rozstawionych na podstawie rankingu z ubiegłego sezonu (brzeżanka z nr 11), 32 zawodniczki z eliminacji wojewódzkich (po 2 z każdego województwa) oraz 16 pingpongistek z eliminacji krajowych, rozegranych w pierwszym dniu I GPP – w sumie 64 zawodniczki. Podobnie w kategorii seniorów.

Natalia rozpoczęła gry w sobotę, w drugim dniu turnieju, od fazy 1/16 finału. W tej rundzie pokonała 4-2 (8,7,-9,-7,9,9) Paulinę Knyszewską z KS Bronowianki Kraków, byłą koleżankę klubową z KU AZS UE Wrocław. W 1/8 finału nasz zawodniczka zmierzyła się z rutynowaną Martą Smętek (5. w rankingu), również z KS Bronowianki i po zaciętej walce pokonała ją 4-3 (8,5,-8-9,8,-8,1), awansując do ćwierćfinału. W niedzielę, w meczu o wejście do półfinału spotkały się koleżanki klubowe. I tym razem Natalia nie dała szans bardzo doświadczonej zawodniczce Darii Łuczkowskiej, pokonując ją 4-2 (9,4,5,-10,-7,8).

Na drodze do finału brzeżance stała już tylko najlepsza aktualnie w Polsce pingpongistka (30 na listach europejskich ETTU) – Katarzyna Grzybowska z SKTS Sochaczew. Natalia (100 miejsce w rankingu europejskim), choć przegrała 0-4, ale poszczególne sety świadczyły o wyrównanej grze: 12-10, 11-9,11-6 i 16-14 dla sochaczewianki. Grzybowska dopiero w finale straciła dwa sety, pokonując 4-2 (10,10,-1,-9,9,7) Antoninę Szymańską z GLKS Nadarzyn.

W tym turnieju doszło do olbrzymiej sensacji. Magdalena Szczerkowska z KS Polkowice gładko się rozprawiła 4-0 z jedną z faworytek I GPP – Natalią Partyką KTS Tarnobrzeg (wielokrotną reprezentantką Polski na IO, MŚ i ME, trzykrotną złotą medalistką na Igrzyskach Paraolimpijskich – obecnie 24 w rankingu europejskim).W sumie Partyka uplasowała się na 16.miejscu. Należy podkreślić udany powrót, po prawie 2-letniej przerwie, spowodowanej kontuzją kolana do wielkiej formy 22-letniej M. Szczerkowskiej (wielokrotnej w przeszłości medalistki ME kadetek i juniorek, a także multimedalistki MP w tych kategoriach).

W IGPP brał udział również inny brzeżanin – Michał Galas (trenujący w UKS Dwunastka Wrocław), który dobrze spisał  się w pierwszym dniu gier eliminacyjnych, gdy wygrał 3 gry w grupie i później jeszcze jedną w fazie pucharowej, ale po przegranej w decydującej grze o awans do zasadniczego turnieju grupowego, uległ 0-3 (-8,8,-1) Markowi Badowskiemu z ASTS Olimpia – Unia Grudziądz, odpadając ostatecznie z  z turnieju.

W kategorii seniorów wygrał Robert Floras (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który pokonał w finale 4-2(-9,6,8,-6,6,9) Jakuba Kosowskiego z TTS Polonia Bytom.