Piłkarze w świetnej formie

0

Trwa dobra passa naszych futbolistów, występujących na opolskich arenach. W czołówce czwartej ligi są wciąż Stal i Olimpia. W Okręgówce mecz na szczycie wygrały Starowice, a pogromu dokonał GKS. W A-klasie derby dla Olszanki.

– IV.LIGA:

Wiceliderem tabeli jest Stal. Brzeżanie mają w tym sezonie najlepszą obronę w lidze, co potwierdzili również w Łubnianach. Gospodarze nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Szymochy, ale to samo można było powiedzieć o gościach. Stal atakowała z rzadka, brakowało jej klarownych okazji, co miało miejsce we wszystkich, rozegranych przez nią do tej pory spotkaniach. Po bezbarwnym meczu Stal wywozi cenny jednak punkt z Łubnian. W niedzielę 2 listopada brzeżanie grają u siebie z Czarnymi Otmuchów (g.13.00).

Śląsk Łubniany – Stal Brzeg 0:0

Stal: Marek Szymocha – Mateusz Ptak (73’ Łukasz Strząbała), Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Dawid Domański, Mateusz Poważny (69’ Tomasz Raczyński), Patryk Schwarz, Łukasz Szpak, Bartłomiej Kulczycki, Damian Michalak (63’ Mateusz Fabiszewski), Dawid Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.

Dwa miejsca niżej w tabeli, ale tylko punkt mniej, ma po 13.kolejce Olimpia Lewin Brzeski. Rok temu, w listopadzie, Sparta Paczków wygrała w Lewinie 4:2. Przebieg sobotniego spotkania był niemal identyczny z tym opisanym wyżej w Łubnianach z udziałem Stali. Skromne, mało odważne ataki i skomasowane defensywy kreowały meczowe emocje. Po 90.minutach było 0:0. Arbiter doliczył jeszcze 4 minuty i właśnie w ostatniej z nich, po rzucie wolnym piłkę do siatki głową strącił Jarosław Hraca i został bohaterem meczu.

W niedzielę Olimpia gra z liderem w Głubczycach.

OLIMPIA LEWIN BRZESKI – SPARTA PACZKÓW 1:0  (0:0)

1-0 90+4’:Hraca

Olimpia: Wojciech Dudzik – Łukasz Kiczuła (46’ Kamil Twardowski), Michał Maj, Maciej Moczko, Bartłomiej Niemiec (82’ Sylwester Tomasik), Damian Paczek (74’ Jarosław Hraca), Krzysztof Raś, Kamil Stawecki, Rafał Tomaszewski, Kamil Tramsz, Ireneusz Trepka. Trener Rafał Tomaszewski

– OKRĘGÓWKA:

Przegląd ligi okręgowej rozpoczynamy tym razem od gr. II. Tu bowiem doszło do hitu kolejki, w którym wicelider LZS Starowice podejmował lidera – MKS Gogolin. Losy meczu rozstrzygnął w 60’minucie Mateusz Dłutowski, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Starowice zdetronizowały zatem MKS i od soboty to one patrzą na wszystkich rywali z góry.

A tuż za ich plecami jest GKS. Grodkowianie pobili chyba klubowy rekord wygranej w Okręgówce, pokonując w 11. kolejce Lisięcice aż 10:0. Najlepszym snajperem meczu był Arkadiusz Półchłopek. Napastnik GKS-u pokonał bramkarza rywali 5-krotnie.

Znacznie gorzej wiedzie się w gr. I Lipkom. Bezkompromisowa Burza nie zremisowała jeszcze w tym sezonie meczu, choć na to zanosiło się w sobotę w Starościnie. O wyniku nudnego meczu zadecydowały dwa stałe fragmenty gry. Najpierw, w 70’minucie, z rzutu wolnego z ponad 30 m gospodarze objęli prowadzenie, które już 5. minut później podwyższyli po rzucie karnym za zagranie ręką Marcina Kowalczyka. To 6 porażka Lipek w sezonie przy 5 wygranych.

W niedzielę o 13.00 Burza gra u siebie z Dobrodzieniem, Starowice z Głuchołazami. GKS jedzie do Walców.

LZS STAROWICE – MKS GOGOLIN 1:0  (0:0)

1:0 Dłutowski 60’.

LZS: Jędrychowski – Ma. Sacha, Mi. Sacha, Pasiut, Dłutowski, Korzeniowski (50’ Papuga), Kruk, Bębas, Rupental, Stencel (80’ Reil), Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

LZS LISIĘCICE – GKS GRODKÓW 0:10  (0:5)

0:1 Schie 9’; 0:2 Półchłopek 13’; 0:3 Różycki 23’; 0:4 Schie 36’; 0:5 Półchłopek 41’; 0:6 Półchłopek 49’; 0:7 Półchłopek 63’; 0:8 Półchłopek 71’; 0:9 Szymański 75’; 0:10 Wojda 85’.

GKS: Motyka – P. Witkowski, Mierzwa (70’ Mihułka), Różycki, Kuśmiruk, Jurek (65’ Wojda), Pierzga (46’ Chodorowski), Skut, Haręża (46’ Szymański), Schie, Półchłopek. Trener Marcin Włodarczyk

STAROŚCIN – BURZA LIPKI 2:0  (0:0)

1:0 70’; 2:0 75’.

BURZA: Kaczyński – K. Kowalczyk, M. Kowalczyk (83’ Waligóra), Wolański, Ożóg, Pączek, Gawlik, Woźniak, Żędzianowski (80’ Świątkiewicz), Przystawski, Rolka. Trener Wiesław Rutkowski

– A- KLASA, GR. II:

Liderująca Stal II Kościerzyce zremisowała na własnym boisku bezbramkowo z rezerwami TOR-u Dobrzeń Wielki. To dopiero pierwszy remis kościerzyczan, a rozegrali już przecież 10 kolejek. Nadal pozostają najlepszą drużyną w swojej grupie. W prestiżowym starciu Victorii Dobrzyń z Orłem, lepsi goście z Olszanki 2:1. Pierwsze punkty i od razu trzy wywalczyła Polonia Przylesie. Teraz ma ich tyle samo, co dołujące w tabeli rezerwy Olimpii Lewin Brz.

Stal II Kościerzyce – TOR II Dobrzeń 0-0; Polonia Przylesie – Unia Murów 3-1; Victoria Dobrzyń – Orzeł Olszanka 1-2; Pogoń Łosiów – LZS Brynica 1-2; Olimpia II Lewin Brzeski – LZS Jełowa 0-4; Polonia Domaszowice – LZS Popielów 1-2; Stal Osowiec – LKS Ligota Turawska 2-0

– B- KLASA, GR. IV:

Polonia Karłowice – LZS Pawłów 1-0; Błękitni Przecza – KS Skarbimierz 0-5; LZS Zwanowice – Stobrawa Stare Kolnie 3-2; Prędocin/Kruszyna – LZS Jankowice 2-1; Kurznie – LZS Szydłowice 5-2; Pogoń II Łosiów – LZS Skorogoszcz 2-1

– B- KLASA, GR. VIII:

Żelazna – LZS Łukowice Brz. 8-4; LZS Gałążczyce – UKS Karnków 2-8; Kolnica – LZS Wójtowice 0-7; Wojsław – Michałów 1-0; LZS Młodoszowice – LZS II Starowice 2-1; Przylesie D. – Ogrodnik Chrościna Nyska 0-4; Kopice/Więcmierzyce – LZS Wierzbnik 0-2