PIŁKA NOŻNA: Na przeciwnych biegunach

0

Na wszystkich frontach piłkarskich nasze drużyny uzyskiwały w minionej kolejce zgoła odmienne rezultaty. Jedni świętowali wygrane, inni musieli przełknąć gorycz porażki.

– IV. LIGA:

Trzy punkty z Olesna przywiozła brzeska Stal. OKS to zespół dołu tabeli, ale o punkty było brzeżanom o tyle ciężko, że na 6 dotychczasowych spotkań wyjazdowych, wygrali tylko raz. Sobotnie spotkanie ułożyło się jednak dla nich idealnie. Już w 10’minucie Lipiński wykorzystał podanie Raczyńskiego i Stal objęła prowadzenie 1:0. Potem przetrwała ataki, dążących do wyrównania gospodarzy i zeszła n przerwę z jednobramkową zaliczką. Równie szybko brzeżanie zdobyli gola w II. połowie. W 52’minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Szpaka dotarło do Schwarza, który strzałem głową podwyższył na 2:0. Gospodarzy stać było tylko na honorową bramkę, dlatego druga wygrana Stali na wyjeździe stała się faktem.

W sobotę o 13.00 w Brzegu Stal podejmuje Piasta Strzelce Opolskie.

OKS Olesno  vs.  Stal Brzeg  1 : 2   (0 : 1)

0:1 Lipiński 10’; 0:2 Schwarz 52’; 1:2 Niejadlik 86’.

Stal: Marek Szymocha – Dawid Domański, Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Łukasz Strząbała (65’ Sebastian Kowalik), Bartłomiej Kulczycki (81’ Wojciech Krawców), Tomasz Raczyński (90’ Dawid Kotecki), Patryk Schwarz, Łukasz Szpak, Mateusz Poważny (69’ Mateusz Fabiszewski), Dawid Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.

Olimpia dobrze rozpoczęła mecz z Chemikiem przed własną publicznością. To ona była stroną przeważającą i stworzyła sobie kilka sytuacji, które mogły zakończyć się golem. Najlepsze zmarnował Tramsz, a później Paczek. Goście atakowali rzadko, ale raz obili słupek bramki Dudzika. Gole padały po przerwie. Już w 50’minucie Trepka popisał się idealnym podaniem do Hracy, który z bliska dopełnił formalności. Później lepiej prezentowali się goście. Zaczęli atakować z pełną determinacją, co przyniosło im bramkowe okazje. Żadnej nie potrafili wykorzystać, przegrywając pojedynki z Dudzikiem. Z pomocą przyszedł im za to arbiter. W 65’minucie podyktował „jedenastkę” za zagranie jednego z obrońców Olimpii ręką. Drugiego karnego gwizdnął w 87’minucie za wątpliwy faul. Oba rzuty karne wykorzystał Dyczek i w nieco pechowych okolicznościach Olimpia straciła wszystkie punkty z meczu z Chemikiem.

W sobotę lewinianie grają w Piotrówce.

Olimpia Lewin Brzeski  vs. Chemik Kędzierzyn-Koźle  1 : 2  (0 : 0)

1-0 Hraca 50’, 1-1 Dyczek – 65’ karny, 1-2 Dyczek – 87’ karny.

Olimpia: Dudzik – Raś (80’ Twardowski), Stawecki, Moczko (46’ Kiczuła), Tomaszewski – Niemiec (58’ Tomasik), Maj, Trepka, Tramsz – Paczek, Hraca. Trener Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA:

Grodków liderem! Zespół GKS-u zapracował sobie na tę pozycję równą, wysoką formą, jaką prezentuje od początku sezonu. W 13. kolejce Grodków ponownie rozgromił swoich rywali, choć jako pierwszy przegrywał w starciu z Rusocinem. Później klasycznego hat-trick’a ustrzelił Półchłopek i już do przerwy GKS prowadził 3:1. W drugiej połowie dwie bramki zdobył drugi strzelec Grodkowa – Dawid Schie, a jedną dołożył Haręża. Po tej wygranej GKS jest na pierwszym miejscu w tabeli, choć z tą samą ilością punktów, co dwa inne zespoły.

Jedną z tych drużyn są Starowice. 13. seria spotkań okazała się dla nich pechowa, bo przegrały dopiero drugi mecz w sezonie, a po raz pierwszy na własnym boisku. Mecz z Unią się dla nich nie ułożył, bo goście zdobyli gola tuż przed zejściem do szatni. W drugiej połowie wyrównał, co prawda, Ruppental, ale to do Unii należało ostatnie słowo. Już w doliczonym czasie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W następnej kolejce, w sobotę o 13.00, GKS gra u siebie z Nysą, a Starowice jadą do Leśnicy.

Nie udał się Burzy mecz w Rybnej. Nie wykorzystała wielu dogodnych do zdobycia gola okazji, a sama straciła bramkę już w 21’minucie. Po akcji Tyszkiewicza i podaniu Zagórskiego, sam na sam, z broniącym między słupkami Waligórą, stanął Szczupakowski. Uderzył w długi róg i wyprowadził Rybną na prowadzenie. Od 35’minuty szanse Lipek znacznie wzrosły, bo za faul poza polem karnym z boiska wyleciał Józefowicz. Burza grała w przewadze, ale nadal nieskutecznie. Za to gospodarzom udało się trafić po raz drugi. W 89’minucie błąd Waligóry i zła interwencja Gawlika sprawiły, że do pustej bramki, zza pola karnego, piłkę posłał Zagórski.

Burza osunęła się na 9 miejsce w tabeli. W sobotę gra w Jemielnicy, która jest oczko wyżej.

LKS RUSOCIN vs.GKS GRODKÓW  1 : 6  (1 : 3)

1-0 Tarnowski 8’; 1-1 Półchłopek 12’; 2-1 Półchłopek 30’; 3-1 Półchłopek 43’; 4-1 Schie 67’; 5-1 Haręża 71’; 6-1 Dawid Schie 82’.
GKS: Patryk Motyka – Karol Chodorowski (80’ Artur Kwiatkowski), Dawid Haręża, Szymon Jurek (70’ Tomasz Witkowski), Krystian Kuśmiruk, Arkadiusz Półchłopek (85’ Maciej Śleziak), Krzysztof Różycki, Dawid Schie, Szymon Skut, Paweł Witkowski, Mateusz Wojda (46’ Marcin Mihułka). Trener Marcin Włodarczyk

LZS STAROWICE  vs. UNIA KRAPKOWICE  1 : 2  (0 : 1)

0-1 Marek Kotysz 43’; 1-1 Grzegorz Rupental 75’; 1-2 Paweł Nowak 90+1’.

Starowice: Jan Jędrychowski – Mateusz Bębas (57’ Bartłomiej Semik), Wojciech Bernacki (68’ Wojciech Papuga), Radosław Dembiński, Mateusz Dłutowski, Bartosz Kruk (57’ Grzegorz Stencel), Piotr Kurc, Grzegorz Rupental, Maciej Sacha, Michał Sacha, Damian Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

LKS RYBNA  vs. BURZA LIPKI  2 : 0   (1 : 0)

1:0 Szczupakowski 21’; 2:0 Zagórski 89’.

RYBNA: Andrzej Józefowicz – Artur Adamowski, Artur Adasik, Sebastian Adasik, Wojciech Chaszczewski, Mateusz Francuz, Jarosław Frańczyk, Przemysław Szczupakowski, Jacek Tyszkiewicz, Marek Zagórski, Szymon Żegalski. Trener Paweł Stręg

BURZA: Paweł Waligóra – Mariusz Gawlik, Krzysztof Kowalczyk, Rafał Ożóg, Bartosz Woźniak, Andrzej Wolański         (65′ Łukasz Żędzianowski), Aksel Świątkiewicz (70′ Kamil Wójcik), Stefan Karnatowski (46’ Bartosz Nesterów), Piotr Pączek, Mateusz Rolka (75’ Tomasz Michalak), Bartek Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

– KLASA „A”, GR. II:

Unia Murów – Stal II Kościerzyce 4-0; TOR II Dobrzeń Wielki – Olimpia II Lewin Brzeski 2-2; Orzeł Olszanka – Pogoń Łosiów 2-2; Popielów – Victoria Dobrzyń 2-1; Ligota Turawska – Polonia Przylesie 0-0; Brynica – Stal Osowiec 3-1; Start Jełowa – Polonia Domaszowice 1-2

– KLASA B, GR. IV:

Zryw Szydłowice – Polonia Karłowice 0-7; KS Skarbimierz – Pogoń II Łosiów 2-1; Skorogoszcz – Kruszyna/Prędocin 0-2; KS Pawłów – Błękitni Przecza 3-2; Jankowice Wielkie – Żłobizna 0-2; Stobrawa Stare Kolnie – Bizon Kurznie 1-2; Zwanowice pauza

– KLASA B, GR. VIII:

Łukowice Brzeskie – Kopice /Więcm. 0-16; GKS II Grodków – Kolnica 16-1; Wójtowice – Gałążczyce 6-1; UKS Karnków – Alfa Żelazna 4-1; Chróścina Nyska – Wojsław  3-2; Starowice II – Przylesie Dolne 3-0; Victoria Wierzbnik – Młodoszowice 4-3