Grodków i Starowice idą łeb w łeb, Kościerzyce nadal liderem

0

Z rozgrywek w niższych ligach na uwagę zasługuje wciąż wysoka forma Grodkowa i Starowic w lidze okręgowej oraz rezerw Stali w klasie A. W obu grupach B-klasy na czele są ekipy spoza naszego powiatu.

– OKRĘGÓWKA:

GKS grał prestiżowy mecz z Nysą – to również takie derby regionu. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie po bramce Schie. Wszystko było dobrze do 64’minuty. Wtedy bowiem Polonia przeprowadziła akcję, po której mecz rozpoczął się od nowa. GKS jednak nie zamierzał zadowalać się jednym punktem. Pomiędzy 80’ a 83’minutą zadał dwa ciosy, po których Nysa się już nie podniosła i trzy oczka pozostały w Grodkowie.

Starowice gromią po raz kolejny, tym razem rozstrzelały Leśnicę. Już jedna z pierwszych akcji podopiecznych Waldemara Sierakowskiego przyniosła im prowadzenie, które podwyższyli, strzelając dwie bramki do szatni. Druga połowa była czystą formalnością, w niej Starowice przypieczętowały swój sukces, wygrywając ostatecznie aż 5:0.

Przed ostatnią kolejką jesieni GKS i Starowice mają tyle samo punktów, co prowadzący w tabeli Gogolin. O kolejności pierwszej trójki decydują tylko pojedyncze bramki.

W grupie I Okręgówki loty obniżyła Burza. Po porażce w Rybnej, w sobotę udała się do Jemielnicy i po pierwszych 45.minutach wyglądało, że ma gospodarzy na widelcu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na zasłużone prowadzenie gości wyprowadził Michalak. Burza powinna prowadzić po pierwszej połowie 2 lub 3 do zera. Tak się jednak nie stało, a jak stare piłkarskie porzekadło głosi – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dziesięć minut po wznowieniu Jemielnica wyrównała i zepchnęła Burzę do defensywy. W końcówce meczu jednak to Lipki miały lepsze, bo stu procentowe okazje do zmiany wyniku. Skuteczność wciąż szwankowała. Najważniejszy był doliczony czas gry. Arbiter dołożył 4 minuty. W 94’ właśnie, Pączek znalazł w polu karnym Naprzodu Michalaka, ten przełożył przytomnie piłkę na lewą nogę, zgubił obrońcę i stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Pojedynek przegrał. Co gorsza Jemielnica wyszła z kontrą, po której wywalczyła rzut rożny. Dośrodkowanie odnalazło w polu karnym adresata i zamiast 2:1 dla Lipek zrobiło się 2:1 dla Jemielnicy. Była 95’minuta.

Ostatnia kolejka I rundy w sobotę. O 13.00 Grodków zagra w Niemodlinie; Starowice podejmą Walce; Burza gościć będzie Chrząstowice.

GKS GRODKÓW vs. POLONIA NYSA 3:1 (1:0)

1-0 Dawid Schie 11’; 1-1 Kamil Kotrys 64’; 2-1 Paweł Witkowski 80’; 3-1 Przemysław Pierzga 83’.

GKS: Patryk Motyka – Karol Chodorowski, Dawid Haręża (75’ Szymon Jurek), Krystian Kuśmiruk, Tomasz Mierzwa (46’ Mateusz Szymański), Przemysław Pierzga, Arkadiusz Półchłopek (85’ Przemysław Chmielewski), Krzysztof Różycki (80’ Maciej Śleziak), Dawid Schie, Szymon Skut, Paweł Witkowski. Trener Marcin Włodarczyk

LZS LEŚNICA vs. LZS STAROWICE 0:5 (0:3)

0-1 Bębas 3’; 0-2 Stencel 41’; 0-3 Rupental 45’; 0-4 Szpala 70’; 0-5 Semik 87’.

Starowice: Jan Jędrychowski (89’ Patryk Kin) – Mateusz Bębas, Wojciech Bernacki, Radosław Dembiński, Bartosz Kruk (75’ Łukasz Korzeniowski), Piotr Kurc, Sebastian Pasiut, Grzegorz Rupental, Michał Sacha, Grzegorz Stencel (60’ Wojciech Papuga), Damian Szpala (80’ Bartłomiej Semik). Trener Waldemar Sierakowski

NAPRZÓD JEMIELNICA vs. BURZA LIPKI 2:1 (0:1)

0:1 Michalak 33’; 1:1 55’; 2:1 90+5’.

BURZA: Kaczyński – K. Kowalczyk, P. Waligóra (80’ Wysocki), Wolański, Gawlik, Michalak, Przystawski, Żędzianowski (87’ Świątkiewicz), Drobniak, Pączek, Rolka. Trener Wiesław Rutkowski

– KLASA „A”, GR. II:

W A-klasowych derbach powiatu grały drużyny rezerw IV-ligowych: Stali Brzeg i Olimpii Lewin. Układ sił w tej klasie rozgrywkowej nie jest taki sam, jak w przypadku pierwszych drużyn. Kościerzyce są bowiem liderem, a Lewin okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Ta różnica była widoczna na murawie i gospodarze pewnie i wysoko zwyciężyli 5:1. Hat-trick’iem popisał się Michał Malewicki. Z pozostałych spotkań z udziałem naszych drużyn, tylko Polonia Przylesie cieszyła się ze zdobyczy punktowej. A już w najbliższą niedzielę Polonia gra w Olszance z Orłem.

STAL II KOŚCIERZYCE vs.OLIMPIA II LEWIN BRZ. 5:1

Bramki dla Kościerzyc: Malewicki x3; Kotecki, Bonar.

STAL II: Raczkowski – Kotecki, Poterek, Mordal, Gawlak, Michalak (46’ Jermak), Rutkowski (55’ Godecki), Bonar, Budziałowski, Malewicki, Jakubowski (70’ Szymula). Trener Janusz Żebrowski

POGOŃ ŁOSIÓW vs. LZS POPIELÓW 0:1 (0:1)

0-1 Patryk Piwowarski 27’.

Pogoń: Dawid Stefaniak – Krzysztof Chłopek (46’ Damian Dziura), Grzegorz Hraca, Dawid Kozłowski, Piotr Kramczyński, Paweł Mrozik (80’ Grzegorz Misiołek), Adrian Naspiński (30’ Mariusz Kompanicki), Wojciech Ruszkiewicz, Maksymilian Węgłowski, Marcin Woszczyk, Mateusz Woszczyk. Trener Mateusz Woszczyk

Pozostałe wyniki:

Polonia Przylesie – LZS Brynica 4-1; Stal Osowiec – Orzeł Olszanka 3-2; Victoria Dobrzyń – LZS Jełowa 2-3; Polonia Domaszowice – TOR II Dobrzeń 5-1; Unia Murów – LKS Ligota Turawska 3-1

Zapowiedź ostatniej, 13. kolejki (23.11, g. 13.00):

Orzeł Olszanka – Polonia Przylesie; LKS Ligota Turawska – Stal II Kościerzyce; Olimpia II Lewin Brzeski – Polonia Domaszowice; TOR II Dobrzeń – Victoria Dobrzyń; LZS Jełowa – Pogoń Łosiów; LZS Popielów – Stal Osowiec; LZS Brynica – Unia Murów

– KLASA „B”, GR. IV:

Pogoń II Łosiów – Pawłów 2-2; Żłobizna – Zwanowice 4-2; Jankowice Wielkie – Skorogoszcz 1-5; Polonia Karłowice – Stobrawa Stare Kolnie 6-1; Błękitni Przecza – Zryw Szydłowice 5-0; Kruszyna Prędocin – KS Skarbimierz 0-5; Kurznie pauza

Zapowiedź ostatniej kolejki (23.11, g. 13.00):

KS Skarbimierz – LZS Jankowice (sob 22.11, g. 13.00); Pawłów – LZS Kruszyna; LZS Szydłowice – Pogoń II Łosiów; Stobrawa Stare Kolnie – Błękitni Przecza; LZS Zwanowice – LZS Kurznie; LZS Skorogoszcz – LZS Żłobizna

– KLASA „B”, GR. VIII:

LZS Gałążczyce – Michałów 3-5; LZS Przylesie D. – LZS Wierzbnik 1-2; LZS Młodoszowice – LZS Łukowice 7-2; Ogrodnik Chrościna Nyska – LZS II Starowice 4-1; LZS Kopice – UKS Karnków 2-5; Alfa Żelazna – LZS Wójtowice 1-2; LZS Wojsław – LZS Kolnica          3-0 w.o.

LZS Wierzbnik – Ogrodnik Chrościna Nyska; UKS Karnków – LZS Młodoszowice; LZS II Starowice – LZS Wojsław; LZS Łukowice – LZS Przylesie D.; LZS Wójtowice – LZS Kopice; LZS Michałów – Alfa Żelazna; LZS Kolnica – LZS Gałążczyce

2 (Kopiowanie)fot. Marcin Raczkowski bronił w weekend bramki pierwszej drużyny i zespołu rezerw Stali Brzeg