Orlik pokonał Zagłębie

0

Od 4 października, czyli od II. kolejki, Orlik Brzeg czekał na ligowe zwycięstwo. W niedzielę mierzył się z drugim zespołem Zagłębia Lubin. W 9’minucie goście zdołali odskoczyć na 3 bramki przewagi. Orlik rzucił trzy gole z rzędu i w 12’minucie wyrównał. Lubinianie odzyskiwali prowadzenie, Brzeg doprowadzał do remisu – tak wyglądał wynik do 18’minuty. Wtedy gole Potępy, Pasierbka i Włodka dały brzeżanom pierwsze prowadzenie 10:8.

Na 6’minut przed przerwą, po kolejnym trafieniu Włodka, jest 12:10 dla Orlika. Ale na tym brzeżanie zakończyli strzelanie w I. połowie. Ich licznik zatrzymał się na 12-stu. Zagłębie natomiast nie próżnowało. Przed zejściem do szatni rzuciło 5 bramek pod rząd i objęło prowadzenie 15:12.

Po powrocie na parkiet, gospodarze zabrali się ostro do odrabiania strat. Na karnego pojawił się między słupkami Stypiński i nie dał się pokonać. W odpowiedzi, z linii 7 m, między nogami bramkarza piłkę zmieścił Pasierbek. Ładny rzut w krótki róg Galara, a chwilę potem Potępy, pozwalają zniżyć wynik w 37’minucie na 16:17.

Orlik świetnie grał w obronie, Zagłębie miało problemy z przedostaniem się na 6 m. Pasierbek strzałem z II. linii wreszcie wyrównał. Po jego podaniu i szybkim biegu do kontry Włodka, gospodarze obejmują prowadzenie 18:17. Goście stawiają wysoką obronę 5-1, próbując wyłączyć z rozegrania Galara. W 40’minucie Kania odbija karnego, Orlik jest na fali. Nawet rzut z 9 m skrzydłowego Włodka, znajduje drogę do siatki Zagłębia.

W 44’minucie sam na sam z Kanią biegł Piróg. Bramkarz gospodarzy broni i w tej sytuacji. Łapał wszystkie możliwe do obrony piłki. Silna defensywa i szybkie kontry zabijały Zagłębie. W 53’ minucie Orlik ucieka już na 27:23 i wydaje się, że miejscowi panują nad wydarzeniami na parkiecie. Trzy minuty później, ważną bramkę po długiej akcji, zdobywa Galar. Kania broni rzut ze skrzydła i na 4.minuty przed końcem Brzeg prowadzi 29:25. Mimo obrony „każdy swego” w ostatnich minutach, goście nie byli w stanie zrobić gospodarzom nic złego. Po 60’minutach Orlik wygrywa zasłużenie 30:25.

W ostatniej kolejce rundy, Orlik zagra w Zawadzkiem z liderem.

ORLIK Brzeg  vs. Zagłębie II Lubin 30 : 25  (12 : 15)

ORLIK: Kania, Stypiński – Pasierbek – 9,Włodek – 7, Potępa – 5, Galar-4, Było -3, Białożyt -1, Krawczyk -1, Stopka, Młotkowski, Stanoszek, Betka. Trener Robert Karlikowski