KOLARSTWO TOROWE: Tekliński 4:0

0

Brzeski kolarz Adrian Tekliński jest w końcówce roku w doskonałej dyspozycji. Na początku grudnia dobrze radził sobie podczas Pucharu Świata w Londynie, teraz podbił Portugalię.

Tekla zdominował zawody Trofeu Internacional de Pista Literio Marques, odbywające się na portugalskim torze w miejscowości Sangalhos – Anadia w dniach 19-21 grudnia. Cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium. Wygrał cztery z sześciu punktacji imprezy, m. in.: w scratchu, wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz wyścigu eliminacyjnym, a wszystkie konkurencje rozgrywane były w kategorii Omnium Elity. W Portugalii startował też inny brzeżanin Wojciech Pszczolarski. W wyścigu eliminacyjnym zajął 9. miejsce, a w wyścigu indywidualnym 12-ste; w scratchu uplasował się na 15. pozycji.