KOSZYKÓWKA – II. LIGA: Stal na piątkę

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Koszykarki Stali grały w weekend w Jeleniej Górze. Z Wichosiem mierzyły się już u siebie, niespełna 3 tygodnie temu. Po, chyba, najlepszym swoim meczu w sezonie, wygrały 77:60.

W spotkaniu w Brzegu Stalówki rządziły w pierwszych dwóch kwartach, a w III. i IV. kontrolowały już spokojnie przebieg meczu. W Jeleniej Górze było odwrotnie. Przez trzy pierwsze kwarty trudno było wytypować zwycięzcę, bo Wichoś prowadził tylko 44:39. Wszystko zatem miało się rozstrzygnąć w ostatnich 10. minutach.

IV. kwarta była w wykonaniu Stalówek niemal idealna. W obronie stanowiły monolit nie do pokonania, w ataku trafiały niemal z każdej pozycji. Skuteczność w obu formacjach pozwoliła brzeżankom zdeklasować w tej ćwiartce Wichoś aż 24:9! i wygrać cały mecz 63:53.

W najbliższą sobotę 14 lutego Stal zagra w Brzegu ze Ślęzą II Wrocław (g. 18.00).

WICHOŚ JELENIA GÓRA vs. STAL BRZEG 53:63  (17:17, 17:14, 10:8, 9:24

STAL: Monika Siemko 12, Lena Strojny 12, Anna Pijanowska 10, Karolina Kozera 9, Agata Księżopolska 8, Żaneta Sobota 5, Kamila Kudłak 5, Aleksandra Błasiak 2. Honorata Pławiak, Wiktoria Stala. Trener Michał Kamieniecki.