SPORTY WALKI: 18 medali

0

Wysyp krążków: 2 złote, 6 srebrnych, 10 brązowych medali – to bilans młodych judoków ze Skarbimierza, walczących w II Otwartym Turnieju Dzieci i Młodzików JUDO „SAKURA Cup 2015” .


Turniej judo odbył się w minioną sobotę 21 lutego, w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu Osiedle przy ul. Akacjowej 28. Bezpośrednim patronem zawodów był wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit, który oficjalnie, o g. 13.00 otworzył zawody. Wspaniała atmosfera, wysoka frekwencja, unoszący się japoński duch rywalizacji, walczących 224 młodzi judoków z 19 klubów i sekcji judo oraz zdobyte 18 medali, to wszystko przyczyniło się do kolejnego, bardzo udanego turnieju judo w Skarbimierzu.

Trener ASW UKS SAKURA, Piotr Witus jest bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych:
– Wszyscy startujący zawodnicy zasługują na pochwałę, lecz na szczególną zasługuje Paulina Zarychta. Młoda Judoczka, w swojej kategorii U15, w wadze -70kg, wygrała na wysokim poziomie wszystkie swoje walki i zdobyła pierwsze miejsce. Jednogłośnie została wybrana decyzja sędziów i kierownika zawodów za najlepszą zawodniczką turnieju „SAKURA Cup 2015”. Zarychta powtórzyła osiągnięcie, bo w zeszłym roku też została wyróżniona. To bardzo miłe i budujące, że ciężka praca moich zawodników, zaangażowanie, pot wylany na treningach daje tak wspaniałe efekty – powiedział trener Piotr Witus

Za rok kolejna, trzecia edycja „SAKURA Cup”, A już za tydzień, zawodnicy ASW UKS „SAKURA” jadą na turniej międzynarodowy do Spremberg (Niemcy)

Wyniki „SAKURA Cup 2015”:

ZŁOTY MEDAL
Paulina Zarychta
Bartek Chwistek

SREBRNY MEDAL
Sebastian Kalamuniak
Kordian Sambórski
Michał Łobodziec
Ola Sznajder-Witus
Piotr Chwistek
Paweł Musiał

BRĄZOWY MEDAL
Mateusz Bystroński
Bartłomiej Wis
Olek Winnik
Maksymilian Kulik
Marcel Resiak
Konrad Winiarski
Maximilian Stebel
Kacper Kurpiel
Leon Rakociński
Michał Sawicki

MUSASHI

2