PIŁKA RĘCZNA – I. LIGA Forma wakacyjna

0

Wyraźnie spuścili z tonu piłkarze ręczni Olimpu Grodków, którzy nie widząc już większych szans na zajęcie trzeciego miejsca w lidze, grają w ostatnich meczach sezonu poniżej poziomu formy. Jeszcze w meczu z Gwardią Olimpijczycy prezentowali swoją słynną zawziętość. Później przegrali dość gładko z niżej notowanym MTS-em, a w miniony weekend z outsider’em ze Świdnicy.

Wynik meczu w Świdnicy był wyrównany do 7’minuty. Od stanu 3:3 przewaga gospodarzy wolno, acz systematycznie rosła i w 27’ minucie sięgnęła najwyższych rozmiarów 14:9. Po pierwszej połowie ŚKPR prowadził różnicą 4 goli.
Drugą część meczu gospodarze rozpoczęli dwoma trafieniami i strata grodkowian wzrosła do 6 bramek. Po kwadransie Olimp wciąż tracił sporo, bo przegrywał 15:20. Później jednak świetnie bronił Romatowski i Olimp doskoczył w 50’minucie na 17:20. Pięć minut przed końcem wciąż oba zespoły dzieliły 3 gole różnicy. Grodkowianie przestali od tej pory trafiać i do końca spotkania do siatki ŚKPR-u gola nie wrzucili. Miejscowi za to byli skuteczni i wygrali ostatecznie 25:19.
W środę 29 kwietnia, Olimp pożegnał się z sezonem przed własną publicznością – o 19.00 grał w Grodkowie z Ostrovią – relacja jutro.