Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

PIŁKA NOŻNA

Weekend majowy jest dla większości obywateli dniem wolnym od pracy. W tym roku odpoczynku nie mieli piłkarze, grający w IV. lidze, Okręgówce, klasie A i B.

– IV. LIGA:

Czwartoligowcy grali w piątek 1 maja. Najwyraźniej leżą w ostatnim czasie podróże Dawidowi Lipińskiemu. Napastnik Stali jeszcze dwa tygodnie temu, po 16 występach, miał na koncie tylko 6 strzelonych bramek. W 23. kolejce Stal pojechała do Kędzierzyna, gdzie Lipiński ustrzelił swojego pierwszego hat-trick’a. Z Piotrówką nie grał, a z kolejnego wyjazdu, tym razem do Mechnic, przywiózł jeszcze jednego hat-trick’a, dzięki czemu, w dwóch ostatnich swoich występach Lipiński zgromadził tyle goli, co w 16 wcześniejszych. Najważniejszym jest jednak to, że gole napastnika dały Stali pewne, wysokie zwycięstwo, które przypieczętował jeszcze Mateusz Fabiszewski.
Pierwszą bramkę Lipiński strzelił w Mechnicach w 37’minucie głową, z podania Sikorskiego. Na 2:0 podwyższył tuż po przerwie. Kolejne gole wpadały, gdy Mechnice grały już w 10-tkę. Najpierw hat-trick’a skompletował Lipiński, wykorzystując podanie Ptaka, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Fabiszewski, któremu asystował strzelec trzech bramek.
W sobotę 9 maja, o g. 17.00, Stal podejmie u siebie Start Namysłów.

LZS MECHNICE 0
vs.
STAL BRZEG 4 (1)
0-1 Lipiński 37’; 0-2 Lipiński 49’; 0-3 Lipiński 63’; 0-4 Fabiszewski 88’.
Stal: Raczkowski – Krawców (65’ Schwarz), Sikorski, Józefkiewicz, Ptak (60’ Fabiszewski), Kulczycki (81’ Doszna), Szpak, Bonar, Raczyński, Synówka (70’ Poważny), Lipiński. Trener Sebastian Sobczak
Porażka 0:7 w Oleśnie to nie był jednak wypadek przy pracy. Coś złego dzieje się z ekipą z Lewina, bo w ten weekend przegrała na własnym terenie z grającym poniżej poziomu ligi Piastem. Aż trudno uwierzyć, ale goście ze Strzelec w 24 wcześniej rozegranych kolejkach nie wygrali ani raz. Pięć zgromadzonych punktów zawdzięczali zremisowanym meczom (19 porażek). W pierwszym spotkaniu, w Strzelcach, zdecydowanie lepsi byli Olimpijczycy, wygrywając 3:0.
W piątek, Lewin mógł wygrać, gdyby wykorzystał stworzone w pierwszej połowie okazje. Był to jednak mecz bramkarza Piasta. Niewykorzystane szanse zemściły się. Tuż po wznowieniu, szczęśliwie, ale co najważniejsze skutecznie, kontratak zakończył Korchut. Miejscowi próbowali się otrząsnąć z szoku, a goście mieli chrapkę na przełamanie fatalnej passy bez zwycięstwa, liczonej od początku sezonu. Kwadrans przed końcem Korchut znów szczęśliwie, po rykoszecie, pokonuje Dudzika i sensacja kolejki stała się faktem. Piast wygrał pierwsze ligowe spotkanie w sezonie 2014/2015, niestety kosztem Olimpii Lewin Brzeski.
Lewinianie w sobotę zagrają w Prudniku.

OLIMPIA LEWIN BRZESKI 0
vs.
PIAST STRZELCE OP. 2 (0)
0-1 Korchut 50’; 0-2 Korchut 75’.
Olimpia: Wojciech Dudzik – Michał Maj, Krzysztof Marszałek, Maciej Moczko, Bartłomiej Niemiec, Damian Paczek, Krzysztof Raś, Rafał Tomaszewski, Kamil Tramsz, Kamil Twardowski (80’ Daniel Wolny), Tomasz Witkowski (57’ Jarosław Hraca). Trener Rafał Tomaszewski

– OKRĘGÓWKA, GR. II:

Po ubiegłotygodniowej wpadce w Lisięcicach, odkuły się Starowice, gromiąc w roli gospodarza LZS Rusocin aż 6:1. Sprawę zwycięstwa starowiczanie rozstrzygnęli w praktyce w ostatnich 10. minutach I. połowy, aplikując gościom trzy bramki do szatni. LZS toczy wciąż korespondencyjny bój z MKS-em Gogolin, który także wygrał swój mecz. Oba zespoły mają w tabeli tyle samo punktów (po 58).
Z walki o awans odpadł po tej kolejce GKS. Wszystko dlatego, że grodkowianie przegrali po raz piąty wiosną, ale przede wszystkim, bo polegli w starciu z Unią Krapkowice, która teraz wyprzedza GKS o 3 oczka w tabeli. Mecz miał dziwny przebieg, bo wszystkie 3 bramki padły na przestrzeni 4. minut, czyli między 16’ a 19’minutą, później do siatki już nikt nie trafił.
W następną sobotę, o 17.00, Grodków gra u siebie z Kietrzem, Starowice również zagrają w Grodkowie, ale w środę13 maja, o g. 18.00 z Niemodlinem.

LZS STAROWICE 6 (3)
vs.
LZS RUSOCIN 1 (0)
1-0 Bartłomiej Semik 35’; 2-0 Bartłomiej Semik 40’; 3-0 Damian Szpala 43’; 3-1 – 48’; 4-1 Wojciech Papuga 60’; 5-1 Bartosz Kruk 90’; 6-1 Jakub Reil 90+1’.
Starowice: Jan Jędrychowski – Mateusz Bębas, Radosław Dembiński, Łukasz Korzeniowski (46’Wojciech Papuga), Dawid Kotecki, Bartosz Kruk, Grzegorz Rupental, Maciej Sacha, Bartłomiej Semik, Grzegorz Stencel (85’Jakub Reil), Damian Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

UNIA KRAPKOWICE 2 (2)
vs.
GKS GRODKÓW 1 (1)
1-0 – 16’; 1-1 Przemysław Chmielewski 17’; 2-1 – 19’.
GKS: Patryk Motyka – Przemysław Chmielewski (70’ Szymon Jurek), Karol Chodorowski (46’ Przemysław Pierzga), Krystian Kuśmiruk, Tomasz Mierzwa, Krzysztof Różycki, Maciej Śleziak, Paweł Witkowski (60 Szymon Skut), Mateusz Wojda (46’ Mateusz Szymański), Arkadiusz Półchłopek, Dawid Schie. Trener Marcin Włodarczyk

– OKRĘGÓWKA, GR. I:
Świetną I .połowę rozegrała w Smarchowicach Burza. Żubry nie maiły w niej nic do powiedzenia, a Lipki strzelił dwa gole, po indywidualnej akcji Karnatowskiego i po zespołowym kontrataku. Na początku II. części miejscowych mógł dobić Karnatowski, ale fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gospodarze dostali wiatr w żagle, gdy wykorzystali rzut wolny i złe ustawienie Pacholarza. Na dziesięć minut przed końcem Żubry wyrównały i co gorsza szły nadal za ciosem. Burza potrafiła jednak uspokoić grę i w doliczonym czasie gry odzyskać zwycięstwo. Świetne, prostopadłe podanie z boku w pole karne posłał Pączek, a wbiegający Karnatowski technicznym strzałem od słupka dał lipianom trzy punkty.
W sobotę o 17.00w Lipkach: Burza – Start Siołkowice.

ŻUBRY SMARCHOWICE 2 (0)
vs.
BURZA LIPKI 3 (2)
0:1 Karnatowski 15’; 0:2 Rolka 43’; 1:2 – 50’; 2:2 – 80’; 2:3 Karnatowski 90+2’.
BURZA: Pacholarz – K. Kowalczyk, Drobniak, Bartosz Woźniak, Gawlik, Żędzianowski (65’ Waligóra), Karnatowski, Kowalik, Pączek, Rolka (81’ Wysocki), Bartek Woźniak. Trener Wiesław Rutkowski

– KLASA „A”, GR. II:
W najciekawszym meczu 18. kolejki klasy A, Stal II Kościerzyce podejmowała w Brzegu Pogoń Łosiów. Piłkarze nie zawiedli, strzelając w tych derbach 8 goli. Aż 8 bramek strzelili też lewinianie z drugiej drużyny Olimpii.
Olimpia II Lewin Brzeski – Unia Murów 8-0;
LZS Popielów – Orzeł Olszanka 0-2
LZS Jełowa – LZS Brynica 0-0;
TOR II Dobrzeń – LKS Ligota Turawska 4-2;
Polonia Domaszowice – Polonia Przylesie 1-0;
Victoria Dobrzyń – Stal Osowiec 0-3 w.o.

Stal II Kościerzyce 2 (1)
vs.
Pogoń Łosiów 6 (2)
gole dla Stali II: Patryk Schwarz i Damian Bonar – gole dla Pogoni: Grzegorz Hraca, Krzysztof Szewerniak, Robert Mączyński i Wojciech Ruszkiewicz x 3
Kościerzyce: Marcin Raczkowski – Łukasz Godecki, Paweł Poterek, Grzegorz Poterek, Michał Pyrkowski, Patryk Schwarz (60’ Paweł Sobieraj), Mateusz Gruszka (46’ Tomasz Wójcik), Adam Jakubowski (70’ Krzysztof Siupika), Damian Bonar, Damian Michalak, Maciej Rutkowski. Trener Janusz Żebrowski
Pogoń: Michał Dąbrowski – Adrian Naspiński (60’ Adam Smuła), Grzegorz Hraca, Gabriel Baranowski, Paweł Mrozik, Grzegorz Galant (83’ Damian Gawlak), Krzysztof Chłopek, Krzysztof Szewerniak (65’ Grzegorz Misiołek), Piotr Kramczyński (55’ Mateusz Chruszczewski, Robert Mączyński, Wojciech Ruszkiewicz. Trener Grzegorz Krzyżanowski

Zapowiedź 19. kolejki:
(9.05, g. 17.00): Osowiec – Łosiów, Murów – Domaszowice; (10.05, g. 17.00): Popielów – Kościerzyce, Olszanka – Jełowa, Brynica – TOR II, Ligota – Olimpia II. Przylesie – pauza