Zakończyli sezon po pierwszej połowie

0

PIŁKA RĘCZNA – I. LIGA


W środku minionego tygodnia grodkowianie rozegrali ostatni mecz sezonu 2014/2015 w I.lidze. Na własnym terenie podejmowali Ostrovię Ostrów Wlkp.


Gospodarze znajdowali się znacznie wyżej w tabeli i to oni byli upatrywani w roli faworyta. Nie można było jednak zapomnieć, że w pierwszym starciu obu drużyn, w grudniu ubiegłego roku, w Ostrovie, Olimp wygrał różnicą zaledwie jednej bramki 29:28.
Grodkowianie rozpoczęli z impetem, chcąc zatrzeć nieco gorsze wrażanie, jakie pozostawili po sobie porażkami w słabych meczach z Chrzanowem i Świdnicą. Stąd już po pierwszej połowie deklasowali zespół z Ostrowa różnicą aż 12 bramek. Zanosiło się na pogrom i efektowne pożegnanie z sezonem. W drugiej połowie role się jednak odwróciły. Gościom zaczęło wychodzić wszystko, miejscowi nie mieli pomysłu na przedarcie się na 6 metr. Dobre zawody rozgrywali w szeregach gospodarzy: Żubrowski, Kolanko i Ogorzelec, tylko 2 bramki zdobył za to najlepszy strzelec Olimpu – Gradowski. Tylko, bo Ostrovia miała zabójczy duet Dutkiewicz – Tomczak. Pierwszy rzucił 12 goli, drugi – 9. Ostrowanie trafiali raz po raz.
Po kwadransie gry w II. części zespół z Wielkopolski doskoczył na 2 bramki, a wyrównał na minutę przed końcem. Jeszcze na 27:26 trafił Żubrowski, ale ostatnie słowo należało do MVP meczu – Dutkiewicza, który strzałem z rzutu karnego ustalił wynik na 27:27. Olimp przegrał drugą połowę 7:19!

UKS Olimp Grodków 27 (20)
vs.
Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27 (8)
Olimp: Łukasz Romatowski, Tomasz Wasilewicz, Paweł Łągiewka – Bartosz Żubrowski 7, Sebastian Kolanko 6, Łukasz Ogorzelec 4, Michał Piech 3, Łukasz Gradowski 2, Maciej Maciejewski 1, Paweł Chmiel 1, Rafał Górny 1, Paweł Biernat 1, Krzysztof Bujak, Marcin Biernat 1, Tomasz Biernat. Trener Piotr Mieszkowski