Góral na Mistrzostwach Polski seniorów

0

BOKS

W dniach od 4 do 9 maja, w Szczecinie, odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Udział w tych zawodach wziął tylko jeden zawodnik Klubu Bokserskiego Brzeg – Wiesław Góral, gdyż termin mistrzostw został przeniesiony z 26 maja właśnie na 4 maja i nie wszyscy brzescy zawodnicy mogli wziąć udział w tych mistrzostwach.

Wiesiek jest dopiero młodzieżowcem, a rywalizował już z najlepszymi w Polsce seniorami. Na mistrzostwa przyjechało około 200 zawodników z całego kraju. W swojej kategorii wagowej (69 kg) Wiesiek miał do pokonania 24 zawodników i został sklasyfikowany na miejscu od 4 do 8. W eliminacjach Wiesław Góral (KB Brzeg) pokonał jednogłośnie na punkty Macieja Korola z (Sako Gdańsk). Natomiast w ćwierćfinale Wiesiek otarł się o medal, walczył z kontuzjowaną prawą ręką, więc musiał boksować tylko lewą i przegrał nieznacznie na punkty z bardzo doświadczonym kadrowiczem Mateuszem Kosteckim z (KS Desant Kraków), który miał stoczone 150 pojedynków i został Mistrzem Polski na rok 2015. Dla porównania, Wiesiek miał stoczone tylko 12 pojedynków.
Można tylko gdybać, co by się stało, gdyby nie kontuzja prawej ręki, być może cieszylibyśmy się z medalu. Na pewno jest to dla tak młodego zawodnika bardzo duże doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Pozostaje wierzyć, że w październiku na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców będzie lepiej.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na treningi do sali przy ul. Oławskiej 2A w Brzegu oraz do odwiedzenia strony na Facebooku – Klub Bokserski Brzeg.