Śląsk wygrał ze Stalą

1

Dziś na Stadionie Miejskim w Brzegu piłkarze Stali rozgrywają awansem 30. kolejkę spotkań. Ich rywalem jest Śląsk Łubniany. Mecz rozpoczął się o g. 18.00.

90 + 4′

Koniec spotkania, Stal przegrała dziś ze Śląskiem Łubniany 1:2.

90 + 2′

Lipiński był bliski wyrównania, uderzył jednak o pół metra za wysoko nad poprzeczką, a goście robią jeszcze ostatnią zmianę by ukraść czas. Kumca zmienia Kostosz.

90′

Chyba nie dadzą rady, choć arbiter dał dodatkowe 4. minuty.

88′

Zmiana w Śląsku, za Grabowieckiego Wiśniewski.

84′

Mencel wszedł za Raczyńskiego

82′

Po ładnej kontrze, Grabowiecki bliski podwyższenia na 3:1 – spóźnił się wślizgiem o sekundę.

79′

Zmiana u gości, za Gnoińskiego – Świrski.

76′

Nie do uwierzenia. Po dobrym dośrodkowaniu Ptaka, w 100% sytuacji znalazł się Lipiński. Dobrze się zastawił na 11 metrze, wysunął sobie piłeczkę, tylko zapomniał strzelić, tzn. strzelił, ale tak, że piłka chyba wciąż jeszcze leci.

74′

Zmiana w Śląsku, Seńkowski wchodzi za Serwuszoka, a w zespole Stali Poważnego zmienia Michalak.

Można być pod wrażeniem gry Mariusza Gnoińskiego. Zawodnik Śląska ma 42 lata, ale jest nie do przepchania dla piłkarzy Stali. Brzeżanie odbijają się od niego, jak od muru. A tak nawiasem mówiąc, strzelec drugiego gola dla gości – Tomasz Drąg – ma lat 40.

64′

Dobra parada Raczkowskiego, a chwilę później rozpędzony Raczyński wpada za autem na trenera gości.

61′

Rzut wolny z 30 m, Szpak centruje za głęboko. Chwilę później ofiarny Fabiszewski jest faulowany na 20 metrze. Strzelać będzie Raczyński … znów rozegrał z Poważnym – ten tym razem strzelił ale prosto w bramkarza Śląska.

59′

Dobra kontra gospodarzy, ale Poważny zamiast strzelać niepotrzebnie szukał w polu karnym podania.

56′

Podwójna zmiana w Stali. Ptak wchodzi za Synówkę, Bonara zmienia Fabiszewski.

53′

Bonar faulowany na prawym skrzydle tuż za linią pola karnego. Szpak centruje … ale nic z tego nie wychodzi. Za chwilę stal odzyskuje piłkę i tym razem do stałego fragmentu gry sposobi się Raczyński. Zagrał krótko z Poważnym, ale bez efektu.

46′ Rozpoczęła się II. połowa. Oba zespoły bez zmian.

STAL:Raczkowski – Strząbała, Józefkiewicz, Schwarz, Poważny, Raczyński, Synówka, Szpak, Kulczycki, Lipiński, Bonar. Trener Sebastian Sobczak

ŚLĄSK: Zachara – Langosz, Drąg, Nowak M., Gackowski, Grabowiecki, Nowak S., Kumiec, Serwuszok, Gnoiński, Stręk. Trener Dariusz Broll

PO 45. MINUTACH: STAL BRZEG vs. ŚLĄSK ŁUBNIANY 1:2

0:1 Gnoiński 23′, 1:1 Bonar 28′; 1:2 Drąg 38′.

45′

Śląsk potrafi utrzymać się przy piłce, Stal coraz bardziej sfrustrowana. Kibice na stadionie są bardzo niezadowoleni, ucieka awans. Koniec pierwszej połowy. Stal Brzeg – Śląsk Łubniany 1:2.

41′

Dobra akcja Stali lewym skrzydłem. Strzelał Lipiński z 10 m, po chwili dobija Synówka z 6m, a za chwilę jeszcze raz Lipiński, tym razem z głowy – wszystko odbija bramkarz.

38′

Śląsk dośrodkował w pole karne Stali, zamieszanie i mocnym strzałem w krótki słupek na 2:1 dla Łubnian gola zdobywa Drąg.

28′

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Śląska powstało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Bonar i wyrównał strzałem z bliska na 1:1.

23′

Po strzale gości z 23 metra, na linii pola karnego ofiarnie interweniował Józefkiewicz, arbiter odgwizdał jednak rzut wolny. Do piłki podszedł Gnoński i bezpośrednim strzałem z lewej nogi trafił pod poprzeczkę 1:0 dla Śląska.

5′

Na początku spotkania dwukrotnie zaatakowali gospodarze, dopiero w 5′ minucie, po nieporozumieniu Raczkowskiego ze Szpakiem, groźną sytuację stworzyli goście. Mecz mógł się podobać kibicom, bo jedna i druga drużyna postawiła na atak.