Grodkow Handball Festival

0

PIŁKA RĘCZNA

Zakończyła się już piąta edycja Grodkowskiego Festiwalu Piłki Ręcznej. Impreza organizowana wspólnie przez Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz UKS Olimp ma na celu popularyzację piłki ręcznej, a także podkreślenie wkładu Grodkowa w jej rozwój przez ostatnie dziesięciolecia.
Piłka ręczna w Grodkowie od wielu lat jest dyscypliną sportu najpowszechniej uprawianą i odnoszącą największe sukcesy, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Miasto może pochwalić się wychowaniem wielu uzdolnionych zawodników, wśród których jest także dwóch olimpijczyków oraz kilkunastu reprezentantów kraju. Jako jedno z nielicznych posiada drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od siedmiolatków, a kończąc na ponad sześćdziesięcioletnich oldbojach. Aktualnie w grodkowskiej gminie systematycznie piłkę ręczną uprawia ok. 220 zawodników i zawodniczek pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.
W tym roku rywalizowano tylko w pięciu kategoriach wiekowych, bowiem termin imprezy pokrył się z innymi turniejami piłki ręcznej, w których uczestniczyły również grodkowskie drużyny. W sumie na trzech grodkowskich obiektach zagrały 23 ekipy.
Kat. dzieci dziewczynki:
1m. – Dzierżoniów
2m. – UKS Olimp
3m. – Ziębice
4m. – UKS Olimp II

Kat. Młodziczki
1m. – PG Ziębice
2m. – UKS Olimp
3m. – Wrocław
4m. – UKS Olimp II

Kat. Juniorzy
1m. – OKS Olimp
2m. – Bystrzyca Kłodzka
3m. – Kłodzko

Kat. Juniorki
1m. – Wrocław II
2m. – Pietrowice
3m. – Wrocław I
4m. – UKS Olimp

Kat. Oldboje
1m. – Klub Weterana Sportu
2m. – Jabłonka
3m. – HK Skamby
4m. – Kamieniec Ząbkowicki

Mecze pokazowe:

UKS Olimp Grodków – HK Skamby 7:1 ( seniorzy )
UKS Olimp Grodków – Moto Jelcz Oława 20:18 ( seniorzy )
OKiR Grodków – TOR Dobrzeń Wielki 22:21 ( seniorki )

logo GHF  1,5_1600x800