Zwycięstwo Olimpii w Mechnicach

0

PIŁKA NOŻNA – IV. LIGA

W ostatniej, 34. kolejce Saltex 4. ligi, Olimpia Lewin Brzeski grała w Mechnicach. Z sezonem 2014/2015 pożegnała się wygraną.

LZS Mechnice do łatwych rywali nie należy. W pierwszej rundzie sezonu, w listopadzie, Olimpia wygrała na własnym boisku tylko 2:1. Teraz miało być jeszcze trudniej, bo Mechnice występowały w roli gospodarza. Lewinianom mecz ułożył się jednak doskonale. Już w 5’minucie prowadzenie dał im Krzysztof Raś, a kwadrans później podwyższył Kamil Tramsz. Po 20.minutach Olimpia wygrywała więc 2:0.
Druga połowa rozpoczęła się źle, bo LZS mógł szybko strzelić kontaktową bramkę. Piłkę na punkcie rzutu karnego ustawił Greinert, ale jego intencje wyczuł Dudzik, obronił i Olimpia wciąż miała dwa gole zapasu. W 60’minucie na murawie pojawił się Kiczuła i już po chwili wpisał się na listę strzelców. Lewinianie prowadzili 3:0, a do końca pozostawało niespełna 30 minut. Gospodarze rzucili się do ataków i te przyniosły skutek w 70’ minucie. Mechnice dostały kolejny rzut karny, który tym razem wykorzystały. Kwadrans później zrehabilitował się Greinert i nagle prowadzenie Olimpii stopniało do jednego gola. Miejscowi nie zdążyli jednak strzelić wyrównującej bramki i Lewin wywiózł komplet punktów, optymistycznie żegnając się z sezonem 2014/2015.
LZS MECHNICE
2:3 (0:2)
OLIMPIA LEWIN BRZ.
0-1 Raś 5’, 0-2 Tramsz 20’, 0-3 Kiczuła 64’, 1-3 Gajda 70’karny, 2-3 Greinert 85’.
Olimpia: Dudzik – Raś, Moczko, Stawecki, R. Tomaszewski (60’ Kiczuła) – Twardowski, Maj, Buśko, Starczukowski (46’ Witkowski) – Tramsz, Paczek (84’ Kochler). Trener Rafał Tomaszewski.