Pierwsza kolejka Okręgówki – Rozpoczęli tak samo

0

PIŁKA NOŻNA – OKRĘGÓWKA

Wystartowały rozgrywki ligi okręgowej. Reprezentujące nasz powiat: Burza Lipki i GKS Grodków zakończyły swoje spotkania takim samym wynikiem – remisem 1:1.

Burza grała w Smarchowicach i choć to ona nadawała ton grze, to z remisu może być zadowolona, bo grający z kontry gospodarze stworzyli więcej dogodnych do zdobycia gola okazji. Już w 3’minucie Romańczukiewicz stracił piłkę na środku boiska, a napastnik miejscowych – Hołub – uderzył tuż obok słupka bramki Pacholarza. Hołub miał takich okazji jeszcze co najmniej pięć. Lipianie również zagrażali bramce Żubrów. Najlepsze szanse zmarnowali: Karnatowski i Woźniak po dośrodkowaniach Nesterowa. Woźniak zmarnował też jedną setkę w ostatniej minucie I. połowy. Wynik rozstrzygnął się na przestrzeni dwóch minut. W 25’ obrońca Żubrów zgubił piłkę na 30 m od własnej bramki. Woźniak podał na prawe skrzydło do Karnatowskiego, a ten dokładnie na głowę Rolki i było 1:0 dla gości. Miejscowi szybko wyrównali, za sprawą wspomnianego Hołuba. W 27’ minucie, po błędzie defensywy i pomocników Burzy, wyszedł sam na sam z Pacholarzem i ustalił wynik meczu na 1:1. W drugiej połowie lipianie mieli dwie okazje do strzelenia bramki, ale gospodarze znacznie więcej.
W meczu Grodkowie również jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 35’ minucie Smotera pokonał Simlat. Szybko, bo już 8 minut po przerwie wyrównał obrońca GKS-u Krzysztof Różycki, czym zapewnił gospodarzom pierwszy punkt w sezonie 2015/2016.