Bogowie z gwizdkami zabrali zwycięstwo

0

Każda passa ponoć kiedyś się kończy. Seria zwycięstw koszykarek Stali Brzeg nad Ekonomem Legnica niestety też. Historia spotkań Stali Brzeg z Ekonomem Legnica jest krótka, bo sięga zaledwie sezonu 2013-2014. Od tamtej pory obie drużyny spotykały się ze sobą pięciokrotnie i za każdym razem górą były brzeżanki.

Z nadzieją na kolejne zwycięstwo brzeżanki udały się do Legnicy na swój trzeci w tym sezonie mecz w II lidze. Już przed spotkaniem okazało się, że jest problem z tablicą świetlną, która nie pokazywała przewinień indywidualnych, a po rozpoczęciu gry wyszło na jaw, że nie działają również zegary pokazujące 24 sekundy na akcję. Niestety, spiker nie zawsze informował o upływającym czasie drużynę gispodyń, więc brzeżankom grało się nieco pod górkę.

Mimo tych przeciwności Stalówki świetnie rozpoczęły to spotkanie od prowadzenia 8:0. Pięć oczek z ośmiu zespołu zdobyła Kamila Kudłak. Pierwsza kwarta była zdecydowanie dla koszykarek z Brzegu, które wspierała liczna grupa kibiców, którzy zjawili się w Legnicy z flagami z herbem Brzegu i głośno dopingowali swoje ulubienice.

W drugiej kwarcie do głosu doszły jednak rywalki, które zdołały wyrównać stan meczu. Po 20 minutach gry na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 30:31 na korzyść Stali. Trzecia kwarta była ze wskazaniem na Stalówki. Niestety w tej kwarcie zaczęły się problemy naszego zespołu. Najpierw za pięć fauli zeszła Marlena Strojny, po chwili w jej ślady powędrowała najskuteczniejsza brzeska zawodniczka Agata Księżopolska, a na domiar złego poturbowana przez rywalkę w akcji rzutowej została Kamila Kudłak i po interwencji medyka jej udział w meczu również się zakończył. W tej sytuacji trener Michał Kamieniecki praktycznie został bez rozgrywających.

Jeszcze na niespełna dwie minuty przed końcem meczu Stalówki prowadziły pięcioma punktami, jednak bardzo słaba skuteczność z rzutów wolnych nie pozwoliła na odskoczenie rywalkom. Brzeżanki nie mogły wstrzelić się w kosz rywalek, z kolei te odrabiały straty w szybkim tempie. Ostatnie sekundy to prawdziwa nerwówka. Po jednej z sytuacji, gdzie Monika Siemko w parterze walczyła o piłkę z rywalką sędziowie odwgizdali przewinienie niesportowe brzeskiej koszykarki i legniczanki wykonywały dwa rzuty wolne i miały jeszcze piłkę z boku. Po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich koszykarki z Legnicy odrobiły straty i w samej końcówce zadały decydujący cios. Brzeżanki miały jeszcze szansę na odrobienie strat, ale zabrakło odwagi w ofensywie. Bardzo dobre zawody rozegrała Agata Księżopolska, która zdobyła 17 punktów i dwukrotnie trafiła za trzy, świetnie zagrała Monika Siemko, która również dwukrotnie trafiła zza lini 6,75m, z kolei pod tablicami świetnie wywiązywały się Karolina Kozera oraz Aleksandra Błasiak.

To wszystko jednak zabrakło, by móc wygrać w Legnicy. Błędy sędziowskie również niestety wpisane są w scenariusz spotkań, ale czasem niestety mogą wypatrzyć wynik meczu.

” – Na początek gratulacje dla zespołu z Legnicy. Ostrzegałem, że to będzie wyrównany mecz. Wyglądał bardzo podobnie jak rok temu. Tym razem zabrakło nam szczęścia, w końcówce musieliśmy radzić sobie bez trzech podstawowych zawodniczek, co przy wąskiej kadrze było bardzo widoczne. Katastrofalnie wykonywaliśmy rzuty wolne, co pozwoliło uwierzyć w sukces gospodyniom. Porażka boli, szczególnie, że prowadziliśmy w spotkaniu ponad 39 minut. Muszę przeanalizować to co się stało i wyciągnąć wnioski od wtorkowego treningu. ” – powiedział trener Stali Brzeg, Michał Kamieniecki.

” – Szkoda tej porażki, bo dziewczyny zostawiły sporo zdrowia na parkiecie. Kibice z Brzegu zrobili fantastyczne show i do pełni szczęścia zabrakło niewiele, a mecz mógł się podobać. Niestety, tak jak to powiedział kiedyś jeden z trenerów ekstraklasowych w Brzegu, czasem trzeba wygrać nie tylko z przeciwnikiem, ale też z bogami, którzy mają gwizdki. ” – skomentował spotkanie wiceprezes KSK Stal Brzeg, Mariusz Kolekta.

Już w najbliższy weekend brzeżanki zagrają w Swarzędzu z Liderem, kolejny weekend mają wolny, a 28 listopada zagrają już przed własną publicznością w Brzegu na Oławskiej z Bemo Motors AZS Poznań.

Ekonom Legnica – Stal Brzeg 64:62 (11:20, 19:11, 12:16, 22:15)

Stal: Agata Księżopolska 17, Monika Siemko 12, Kamila Kudłak 10, Karolina Kozera 8, Marlena Strojny 8, Alicja Wierzbicka 4, Izabela Pinkosz 3, Aleksandra Błasiak 0, Honorata Pławiak 0, Witkoria Stala 0.

Trener: Michał Kamieniecki