Wygrana na koniec rundy!

0

W XVII kolejce IV Ligi Opolskiej Saltex, Stal odniosła 15 zwycięstwo. Małapanew Ozimek – Stal Brzeg, 2:0.

To było pewne zwycięstwo brzeskiej drużyny. Na listę strzelców już w pierwszej połowie wpisali się: Boczarski oraz Bonar. Pierwsza połowa to pełna dominacja naszej drużyny, która na mokrym i grząskim boisku, pewnie prowadziła grę. Zawodnicy Małejpanwi mając olbrzymie problemy z wyjściem z własnej połowy, ograniczali się do wybijania piłki.

W 11 minucie spotkania, zagrana przez Szpaka piłka trafiła do Mazura, który wywalczył rzut rożny. Zanim „kula” trafiła do Szpaka, należy jeszcze pochwalić naszych środkowych obrońców, którzy pograli piłką na swojej połowie po czym długą piłką uruchomili Szpaka. Z kornera, dośrodkowywał niezawodny ostatnio Szpak. Piłka poszybowała wprost na głowę Boczarskiego, który mocnym strzałem głową, nie dał szans bramkarzowi na skuteczną obronę. Po 11 minutach Stal prowadziła 1:0.

W 32 minucie po raz pierwszy strzelali gospodarze, ale ich próba była bardzo niecelna. W 35 minucie z kolei, prowadziliśmy już 2:0. Sikorski zagrał długie podanie do Mazura, który ściął do środka i zagrał do Jaworskiego. Strzał naszego napastnika odbił Stodoła, ale wprost pod nogi nadbiegającego Bonara, który dopełnił formalności.

W 38 minucie pierwszą okazję do pokazania się miał Raczkowski, który pewnie złapał strzał gospodarzy. W 40 minucie mogło być już 3:0. Kolejny korner wykonywany przez Szpaka, tym razem krótko rozegrany z Kulczyckim trafia na głowę Boczarskiego. Jego strzał obronił bramkarz, a dobitka Jaworskiego była za słaba.

Druga połowa zaczęła się od ataków Małejpanwi, które jednak nie stwarzały wielkiego zagrożenia bramce Raczkowskiego. Wpływ na to mogła mieć potrójna zmiana jaką trener gospodarzy przeprowadził już w przerwie meczu. Miejscowi więcej grali piłką, więcej walczyli, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje. Większość ich akcji kończyła się w pobliżu naszej szesnastki, gdzie niepodzielnie rządzili „żółto-niebiescy”. Stal kontrowała. W 51 minucie akcja Szpak-Sikorski-Gajda kończy się niecelnym strzałem tego ostatniego.

W 57 minucie wychodzącego na dobrą pozycję Gajdę fauluje zawodnik gospodarzy. Zdarzenie to miało miejsce na 35 metrze, więc do piłki podszedł sam poszkodowany i technicznie uderzył… minimalnie nad poprzeczką. Małapanew próbowała atakować, ale nie umiała sforsować dobrze grającego bloku defensywnego Stali.

W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo, nasi zawodnicy zamiast strzelać próbowali wejść z piłką do siatki, natomiast gospodarze stracili już chyba nadzieję na korzystny wynik. W 45 minucie lekki strzał Sucheckiego łapie Raczkowski, po czym sędzia zakończył to spotkanie.

W ostatnim meczu rundy jesiennej przywozimy kolejny komplet punktów. Nad drugą Polonią Głubczyce mamy 15 punktów przewagi i jeszcze 17 meczy do rozegrania. Wszyscy liczą na równie dobrą rundę wiosenną i upragnioną w Brzegu III ligę. Kolejny mecz Stal Brzeg rozegra w Głubczycach 05.03.2015!