Finał wojewódzki dziewczat z szóstki

0

W dniu 19.01.2016 roku odbyły się zwody półfinału wojewódzkiego w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych. Brały w nich udział również uczennice ZS nr 1 z O.S (PSP 6) w Brzegu. Awans do tych zawodów zapewniły sobie Brzeżanki wcześniejszym sukcesem na szczeblu powiatowym (16.01.2016), gdzie pokonały zespół z Kolnicy stosunkiem 1 do 0.


Do zawodów półfinałowych oprócz naszych dziewcząt, przystąpiły także zawodniczki z Sidziny, Prudnika i Branic.

Po rozegraniu sześciu meczy systemem każdy z każdym, wyłoniony został zwycięzca rywalizacji i ustalona końcowa kolejność turnieju.

Najlepsze okazały się dziewczyny z PSP Sidzina, które wygrały wszystkie mecze, natomiast drugie miejsce zajęły nasze zawodniczki, ustępując jedynie liderką klasyfikacji końcowej, a wygrywając z pozostałymi drużynami. Ten wynik jednocześnie premiował awansem do finału wojewódzkiego uczennice z Brzegu. Gratulujemy kolejnego sukcesu „szóstce” i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

Wyniki i końcowa klasyfikacja zawodów:

PSP Prudnik – PSP Branice 5:1
PSP Sidzina – PSP Prudnik 4:0
PSP 6 Brzeg – PSP Branice 1:0
PSP Sidzina – PSP 6 Brzeg 2:0
PSP Branice – PSP Sidzina 1:6
PSP Prudnik – PSP 6 Brzeg 0:1

1. PSP Sidzina – awans do finału wojewódzkiego
2. PSP 6 Brzeg – awans do finału wojewódzkiego
3. PSP Prudnik
4. PSP Branice

Skład druzyny z PSP 6 Brzeg: Alicja Czarnecka, Aleksandra Ożóg, Katarzyna Ożóg, Oliwia Dżumało, Nikola Sinkowska, Gabriela Zachwiej, Małgorzata Widziak, Paulina Kowalik, Martyna Smoleń, Natalia Lasek, Patrycja Wożniak, Lidia Błońska, Martyna Żuber – trenerzy: Dariusz Żak, Jolanta Budzowska.