0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

TENIS STOŁOWY: W dniach 20-24 stycznia w Budapeszcie rozegrano w Budapeszcie World Tour Hungarian Open w tenisie stołowym, z udziałem 192 zawodników i 175 zawodniczek z 56 państw z całego świata. Turniej miał niezwykle silną obsadę i był rozgrywany w kategorii seniorów i w kategorii młodzieżowej U-21.

W tym turnieju wystartowało 10-cioro polskich tenisistów (4 zawodniczki i 6 zawodników), w tym 19-letnia brzeżanka Natalia Bajor (obecnie KU AZS UE Wrocław), a wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg. Nasza zawodniczka tanio skóry nie sprzedała i walczyła na równi z dużo wyżej notowanymi rywalkami z Azji. Natalia najlepiej wypadła w kategorii U-21, gdzie zaszła jako jedyna europejka aż do ćwierćfinału, ulegając po zaciętej grze o półfinał Japonce Miyu KATO, późniejszej triumfatorce w kategorii młodzieżowej. Dobrze też brzeżanka zagrała w grze podwójnej, grając w parze, z najlepszą aktualnie w rankingu ogólnopolskim Katarzyną Grzybowską SKTS Sochaczew. Nasza para odpadła dopiero na etapie 1/8 finału deblistkom z Hongkongu, które ostatecznie zdobyły 2.miejsce.

Natalia startowała też w grze pojedynczej seniorek, gdzie zajęła 2.miejsce w grupie i nie mając szczęścia na repasaże nie weszła do turnieju głównego. Z Polaków najlepiej się spisał 21-letni Jakub Dyjas (grający w Bundeslidze), który jako jedyny zdobył brązowy medal. Oto wyniki brzeżanki:
Gra pojedyncza –
kategoria seniorek – gr 43:

Natalia BAJOR – Mizuki MORIZONO (Japonia) – 1-4 (-7,8,-12,-9,-8).
N. BAJOR – Marie MIGOT (Francja) – 4-2 (11,-6,4-0,9,5). Drugie miejsce w grupie i brak awansu do turnieju głównego.

Gra podwójna seniorek:

1/32 finału:
N. BAJOR/Katarzyna GRZYBOWSKA – Krisztina AMBRUS/Mercedes MAGYVARADI (Węgry – 3-2 (9,-9,7,-5,10).

1/16 finału:
N.BAJOR/ K.GRZYBOWSKA – Ye LIN/Jian ZENG (Singapur) – 3-1 (10,5-6,9). Duża niespodzianka. Azjatki to czołówka światowa.

1/8 finału:
N. BAJOR/K.GRZYBOWSKA – Huajon/JIANG/Yana TIE (Hongkong) – 0-3 (-2,-2,5). Bardzo mocna para, która wywalczyła srebrny medal.

Gra pojedyncza w kategorii U21:

1/32 finału: Natalia była rozstawiona i od tego etapu rozpoczęła gry.
N. BAJOR – Aleksandra SAVIC (Serbia) – 3-2 (-10,-5,3,7,7).

N. BAJOR – Alina NIKITCHANKA (Białoruś) – 3-1 (-5,6,9,11).

1/8 finału:
N. BAJOR – Ye LIN (Singapur) – 3-1 (6-6,8,3). Duża niespodzianka. Rywalka to 57 zawodniczka w rankingu światowym seniorek, a nasza zawodniczka plasuje się w tym rankingu na 155 pozycji.

¼ finału:
N. BAJOR – Miyu KATO (Japonia) – 1-3 (-10,-6,7,-14). Kato, to 49 zawodniczka w rankingu światowym seniorek, a ostatecznie wygrała turniej w tej kategorii, pokonując w finale 3-1 (11,-3, 8,9) swoją rodaczkę Hinę Hayata.

W ub. tygodniu brzeżanka startowała w III Grand Prix Polski seniorek w Łomży, gdzie zajęła 7-8 miejsce, wśród 64. najlepszych seniorek w Polsce. Zawody wygrała mistrzyni Polski Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew), która w finale pokonała 4-0 Antoninę Szymańską z AZS UMCS Lublin. Wśród seniorów wygrał Daniel Bąk (UKS Warta Kostrzyn Nad Odrą), który w finale pokonał 4-3 Jakuba Kosowskiego (KS Bogoria Grodzisk Maz.). Był to ostatni GPP seniorów, po którym ustalono ranking do rozstawienia przed 82. IMP seniorów, które odbędą się w dniach 13-16 marca w Wałbrzychu. Natalia będzie rozstawiona na 5. miejscu w tych mistrzostwach, a na 1. miejscu znajduje się partnerka brzeżanki z gier w deblu w Budapeszcie Katarzyna Grzybowska. Inny brzeżanin Michał Galas (Klub AZS PWSZ Nysa) zajął w III GPP seniorów miejsce w przedziale 33-40 i po III turniejach plasuje się na miejscach 32-33 razem z Piotrem Cyrnkiem z KS PEGAZ Łańcut. A do IMP będzie rozstawionych 32 zawodników. Ciekawe co zrobi PZTS, może zarządzi losowanie, gdyż obaj zawodnicy zajmowali identyczne miejsca (w poszczególnych przedziałach) we wszystkich turniejach.
Dziesięcioro polskich zawodników znalazło się w reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn na drużynowe mistrzostwa świata , które odbędą się w dniach 28 luty – 06 marca w Kuala Lumpur (Malezja). Miło nam donieść, że wśród powołanych znalazła się brzeżanka Natalia Bajor (Pozostałe zawodniczki to : Li Qian, Natalia Partyka (obie Zamek SPAR Tarnobrzeg), Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) i Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn). Wśród seniorów to : Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Maz.), Wang Zeng Yi (PKS KOLPING FRAC Jarosław), Jakub Dyjas (TTF Liebherr Ochsenhausen -Bundesliga), Patryk Zatówka (ASTS OLIMPIA– UNIA Grudziądz) i Konrad Kulpa (KTS ENERGA – MANEKIN Toruń.