Olimp Grodków przegrywa w Przemyślu z Czuwajem

0

Sobotnie spotkanie miało być przełomowym dla drużyny z Grodkowa. W Przemyślu wielu liczyło na przełamanie złej passy zespołu Olimpu, która męczy zespół już od dawna. Niestety czasu jest coraz mniej do zakończenia obecnego sezonu, ale zarówno zawodnicy i kibice wierzą, że zespół z Grodkowa utrzyma się i w następnym sezonie również będzie grał w I lidze.

Bogumił Baran - zdobywca 7 bramek dla Olimpu
Bogumił Baran – Zdobył 12 trafień dla Olimpu, ale jeden zawodnik rzucający tyle bramek  to za mało

Olimp zaczął spotkanie od groźnego ataku, lecz nieskutecznie wykończył go Bogumił Baran, następnie z koła rzucił Bartosz Żubrowski trafiając do bramki. Rzut karny dla Olimpu do którego podchodzi Bogumił Baran okazuje się nieskuteczny. W 4 minucie gry odpowiedział kołowy Maciej Kubisztal i wynik 1:2 dla Olimpu. Następnie kibice ujrzeli dwie bramki Makowiejewa, z kolei w akcji defensywnej dwóch zawodników z Przemyśla zostało ukaranych żółtymi kartkami Kubisztal i Stołowski, parę minut później ukarany został również Żubrowski z Olimpu. Po 12 minutach wynik 7:5 dla ekipy z Przemyśla. Po 15 minutach przewaga gospodarzy zmalała do dwóch bramek 10:8. W 17 minucie trener Czuwaju Przemysław Korobczak prosi o czas. Niewiele to daje, gdyż w 22 minucie gry po bramce Biernata Olimp doprowadza do remisu 13:13, następnie Żubrowski trafia i Olimp na krótki czas prowadzi, gdyż do bramki trafił Kubisztal w 24 minucie na tablicy widniał ponownie remis 14:14. Bramki dla Olimpu z trzech rzutów karnych trafia Baran, natomiast po drugiej stronie ponownie Kubisztal i Stołowski. W 30 minucie faul Bujaka rzut wolny dla Gospodarzy, Kubisztal zamienia na bramkę, ale trafny rzut nie zostaje uznany przez sędziów. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 17:17.

olimp_oława_2016 (8 z 41)
Bartosz Żubrowski -Obie połowy były nerwowe graliśmy bramka za bramkę, nie wykorzystane sytuacje zaczęły się na nas mścić

Drugą część spotkania Olimpijczycy rozpoczęli od zdobycia bramki. Chwilę po tym do bramki niecelnie rzucał Gradowski, później z biodra do bramki trafił Piech, następna bramka również należała do Piecha, ale gospodarze odpowiedzieli również bramkami i w 34 minucie remis 19:19. Następne minuty spotkania pokazują zaciętość spotkania i walki, po obu stronach padają bramka za bramką, W 40 minucie gry Makowiejew trafia bramkę pokonując Wiącka ustalając wynik na 23:22. Trzy minuty później po kontrze Olimpu do bramki trafia Kolanko. Przełomowa dla gospodarzy była 45 minuta. Czuwaj Przemyśl prowadzi już 25:23, trener Olimpu Piotr Mieszkowski bierze czas, do bramki Olimpu trafia Puszkar, chwilę później czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Olimpu Matyszok.,7 minut później przemyślanie wypracowali pięcio-bramkową przewagę, a ostatnie minuty spotkania sprawiały wrażenie, że jest już mniej czasu na odrobienie strat, ale wówczas wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. W ciągu tych pięciu minut zawodnicy Olimpu trafiali jeszcze sześć razy, jednakże te trafienia były nie wystarczające, gospodarze zdobyli cztery trafienia. Ostatnie bramki nie miały już większego wpływu na przebieg spotkania, a goście z Grodkowa musieli pogodzić się z się z porażką z Czuwajem Przemyśl. Olimpijczycy schodzili do szatni przy wyniku 34:31

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski – Makowiejew 9, Kępa, Kubik, Puszkarski 4, Kaczor, Stołowski 4, Kulka, Piechnik 1, Kroczek 10, Kubisztal 6 Karne: 6/6
Kary: 18 minut

Olimp: Więcek – Koszyk 1, Kolanko 2, Matyszok 1, Żubrowski 3, Baran 12, Biernat 6, Gradowski 2, Turyniewicz, Bujak, Ogorzelec, Piech 3,
Karne: 6/7
Kary: 10 minut

Kary: Czuwaj – 18 minut (Makowiejew, Stołowski, Kubisztal – 4 min.; Kulka, Piechnik, Kroczek – 2 min.), Olimp – 10 minut (Matyszok – 6 min.; Biernat, Bujak – 2 min.)
Czerwone kartki: Matyszok (Olimp) – 47 minuta, gradacja kar

Sędziowie: Krzysztof Jac (Tarnów), Marcin Wrona (Wierzchosławice)