Medale i wyróżnienia dla brzeskich zawodników z Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F.

0
Dąbkowski III miejsce

W sobotę (16 kwietnia) w Lubinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzików oraz II eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do I.T.F.. Organizatorem zawodów był Klub Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do w Lubinie  i Okręgowy Związek Taekwon-do we Wrocławiu.

W zawodach wzięło udział  blisko 300 zawodników, z tego aż 178 młodzików z 16 ośrodków reprezentujących 10 klubów z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Wśród nich znalazło się 21  reprezentantów Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F. z Wrocławia, w tym 16 trenujących w filii Klubu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu.

Ogromny sukces odniósł Michał Kłysz, który za zdobycie pierwszego miejsca w konkurencji układów indywidualnych w kategorii do 6 kup został nagrodzony pucharem i złotym medalem oraz Damian Duda, który zdobył brązowy medal w konkurencji indywidualnych technik specjalnych mężczyzn (w tej konkurencji startowało aż 86 zawodników). Tuż za podium uplasowali się: Jakub Berezowski w konkurencji indywidualnych technik specjalnych mężczyzn, a także Mikołaj Mężyk i Mateusz Strompowski w konkurencji układów indywidualnych w kategorii do 8 kup oraz Igor Łukaszenia konkurencji układów indywidualnych w kategorii do 6 kup.

Pozostali zawodnicy także zajęli wysokie, punktowane miejsca. W ogólnym rozrachunku nasi młodzicy zdobyli 16 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu.

W kategorii wiekowej juniorów młodszych z Brzegu wystartowali: Olimpia Malik, Natalia Oliwa, Igor Fronckiewicz i Bartosz Dąbkowski.

W konkurencji układów kobiet dobry start zaliczyła Olimpia Malik. Po dobrych pojedynkach zajęła ostatecznie trzecie miejsce – brązowy medal. W konkurencji walk mężczyzn (kat. wag. 46 kg) świetnie zaprezentował się Igor Fronckiewicz zajmując drugie miejsce – srebrny medal. Udany dzień miał także Bartosz Dąbkowski, który z Lubina wywiózł  dwa brązowe medale: w konkurencji technik specjalnych mężczyzn i w konkurencji walk indywidualnych mężczyzn w kategorii wagowej do 64 kg.