Długo oczekiwane zwycięstwo Olimpu Grodków !

0

Olimp Grodków w czwartek (28.04.2016) podejmował zespół KSSPR Końskie. Był to ważny mecz dla Grodkowskiej drużyny, dzięki zwycięstwu drużyna jest bliższa gry w barażach dzięki czemu widmo bezpośredniej degradacji oddaliło się, przed Olimpijczykami jeszcze dwa ważne spotkania. Grodkowską drużynę głośno dopingowali kibice, których brakowało od początku sezonu.

Olimp_KSSPR_2016
Dopingu Kibiców w takiej formie na Hali Sportowej przy Sienkiewicza w Grodkowie nie było od ponad roku

Mecz rozpoczęli goście, ale niecelny rzut zawodnika z Końskich dał szansę na zdobycie bramki przez drużynę z Grodkowa. W 2 minucie bramkę zdobywa Sebastian Kolanko, natomiast dwie minuty później do bramki rywali trafił Bogumił Baran. W 6 minucie odpowiedź rywali, bramkę kontaktową dla KSSPR-u zdobywa Przemysław Matyjasik. Minutę później dla końskich gola zdobywa Patryk Mastelarz. Po 9 minutach meczu jest wynik 4:4, sędziowie podyktowali rzut karny. Do bramki Olimpu celnie punktuje ponownie Matyjasik. Przez następne pięć minut oba zespoły rzucają bramkę za bramkę, w 12 minucie spotkania sędziowie podyktowali rzut karny dla Olimpu,. rzucał Baran, ale jego rzut okazał się niecelny. W 15 minucie spotkania mamy remis 7:7. Przez następne minuty spotkania oba zespoły zespoły zdołały zdobyć jedynie po bramce. W 25 minucue zespół KSSPR-u doprowadza do remisu 10:10. Ostatnie pięć minut należało do Olimpu. Zawodnicy z Grodkowa zaliczają cztery trafienia. Na bramkę Patryka Wnuka trafienia zaliczyli kolejno Michał Piech, dwukrotnie Tomasz Biernat oraz Sebastian Kolanko. Pierwsza połowa zakończyła się 14:10 dla Grodkowian. W przerwie między połowami prezes klubu Jan Porębski wraz z Grzegorzem Malinowskim wręczyli medale dla drużyn młodzieżowych z Opolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Drugą połowę rozpoczęli Olimpijczycy, ale pierwsze trafienia należały do zespołu z Końskich. W 34 minucie po faulu na Bartoszu Żubrowskim sędziowie podyktowali rzut karny. Celnie rzucił Piech. Na tablicy wynik 15:12. Następne trafienie Olimpijczycy zaliczyli cztery minuty później, w tym czasie goście rzucają dwie bramki. W 45 minucie po bramkach Piecha i Barana Olimp miał przewagę dwóch bramek, jednakże wiele zmarnowanych akcji w następnych minutach zostały wykorzystane przez rywali. W 49 minucie doprowadzają do remisu 19:19, natomiast minutę później po trafieniu Patryka Mastelarza wygrywają jedną bramką. W 54 minucie sędziowie po faulu na Baranie podyktowali rzut karny, na parkiecie między rywalami ponownie remis i wynik 20:20, lecz minutę później ponownie prowadzi Końskie po rzucie karnym. Dwie minuty później ponownie trafiają rywale, na parkiecie można zaobserwować nerwową atmosferę. W 55 minucie ponownie rzut karny i celne trafienie Piecha. W 56 minucie do remisu doprowadza Łukasz Gradowski. W końcówce spotkania Olimpijczycy i goście nie potrafią trafić do bramki. W 57 minucie bliski był Baran ale obronił Wnuk. Minutę przed końcem spotkania Piech zdobył bramkę na wagę dwóch punktów. Goście w ostatniej akcji, jaką byli w stanie przeprowadzić nie wykorzystują. Wygrana Olimpu Stała się faktem.

Do końca sezonu pozostały jedynie dwa spotkania ,które dla Grodkowskiej ekipy będą decydujące. Za tydzień rozegrają na wyjeździe spotkanie z wyżej notowanym rywalem MTS Chrzanów. Natomiast ostatnie spotkanie z Viretem CMC Zawiercie i ewentualne zwycięstwo potwierdzi udział w barażach o utrzymanie. Jednakże jest jeszcze cień szansy na uniknięcie gry w barażach. Jeżeli Olimp zwycięży w Chrzanowie i Zawierciu, sąsiad z ligowej tabeli – SPR Tarnów przegra dwa spotkania z wyżej notowanymi rywalami z Oławy i Legnicy, to wówczas oba zespoły będą mieć po 20 punktów. Jednakże zespół Olimpu posiada lepszy bilans w meczach z Tarnowem.