Młodziczki starsze Stali Brzeg najlepsze w turnieju

0

W miniony weekend w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu odbył się towarzyski turniej w koszykówce dziewcząt do lat 14 u puchar prezesa KSK Stal Brzeg. W zawodach oprócz drużyny Stali Brzeg udział wzięły faworyzowany RMKS Rybnik oraz MKS Strzelce Opolskie.

W pierwszym meczu turnieju brzeżanki zmierzyły się z drużyną ze Strzelec Opolskich. Początk spotkania byłbardzo wyrównany. Dopiero od drugiej kwarty brzeżanki uzyskały przewagę 12 punktów, którą konsekwentnie powiększały. Ostatecznie podopieczne trenera Mariusza Andruchowicza zwyciężyły 69:37.

Po chwili przerwy na parkiecie pojawiły się ponownie brzeżanki, ale tym razem rywalkami były doskonale znane naszym zawodniczkim koszykarki z Rybnika. Obie drużyny rywalizowały ze sobą w lidze i dwukrotnie lepsze były zawodniczki z Rybnika (88:52 w Rybniku i 59:54 w Brzegu).

Tym razem młode „Stalówki” zagrały od poczatku meczu bardzo skoncentrowane. Walczyły o każdą piłkę i skupiły się na meczu. Mimo zmęczenia spowodowanego rozgrywaniem drugiego meczu z rzędu brzeżanki zdołały w drugiej kwarcie odskoczyć rywalkom na 15 punktów!

W trzeciej i czwartej kwarcie „Stalówki” kontrolowały przebieg gry i nie pozwalały rywalkom na łatwe punkty. Ogromna determinacja i chęć zwycięstwa sprawiły, że gospodynie zwyciężyły pewnie i zasłużenie 59:39.

W ostatnim meczu turnieju RMKS Rybnik, który przez całe spotkanie przegrywał ze Strzelcami Opolskimi wygrał 38:28. Ostatnia kwarta wygrana przez RMKS 16:4 zadecydowała o losach meczu.

Po turnieju odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów, medali oraz pucharów. Zespoły nagradzali Aleksandra Błasiak (koszykarka II-ligowej Stali Brzeg), Andrzej Wojtkowski (wiceprezes Stali Brzeg) oraz Mariusz Kolekta (prezes Stali Brzeg). Najlepszą zawodniczką Stali Brzeg ogłoszono Julię Dzieduszyńską.

Instasize_0509210838

Organizatorzy turnieju pragną bardzo serdecznie podziękować rodzicom naszych koszykarek za sodkie wypieki oraz zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów.

KSK Stal Brzeg kieruje również ogromne podziękowania dla Baru Mlecznego z ul. Długiej Pana Roberta Tumanowicza za pyszne obiady dla wszystkich zawodniczek.